בריאות

סקירה: מסנן האוויר All Clean של SK Magic

מסנן האוויר All Clean של SK Magic מציע לנקות לכם את האוויר בחדרים גדולים של עד 70 מ״ר וגם יספק לכם תצוגה על רמת זיהום האוויר בבית

בשם של חברת SK הדרום קוראנית אני לא חושב שנתקלתי שנים, כנראה לא מאז תחילת שנות האלפיים, אז היא הייתה משווקת טלפונים סלולריים ברשת פלאפון. SK היא הקונצרן השלישי בגודלו בדרום קוריאה, אשר בין היתר מייצר מסנני אוויר (או כמו שהייבואן שלהם בארץ אוהב לקרוא להם מטהרי אוויר) תחת השם SK Magic. לאחרונה השיק היבואן גרינרי את ה-All Clean לחללים ביתיים.

SK Magic All Clean. קרדיט SK Magic
SK Magic All Clean. קרדיט SK Magic

מסנני אוויר קיימים שנים רבות ומצליחים במדינות שונות בעולם, בישראל הייתה קפיצה גדולה בפופולאריות שלהם בתקופות הקורונה, כאשר אנשים נשארו בבתים ורצו לשמור על אוויר נקי (לאו דווקא מקורונה). יצרניות שונות מוכרות מסנני אוויר לבתים פרטיים, בינהם: דייסון, שיאומי וסנסיבו. ה-Virus Fit הוא המסנן אוויר המאסיבי ביותר שראיתי לבתים פרטיים ואני חושב שזאת אחת מנקודות התורפה שלו, שיפריעו לצרכנים שרוצים לרכוש אותו. הוא אומנם מציע סינון אוויר משמעותי לחדרים גדולים, אבל הוא תופס המון המון מקום. מה שכן, בחברה שילבו בחלק התחתון גלגלים, כך שניתן לנייד אותו בין חדרים בבית בקלות.

ה-All Clean משלב מערכת סינון המורכבת משמונה שלבי סינון, זאת כוללת מסנן אנטיבקטרילי כפול למניעת צמיחת חיידקים ועובש וגם מסנן טיפול All In One לחיסול וטיפול: חיידקים, וירוסים, עובש, גזים מזיקים, אבק, ריח לא נעים, אלרגיות ועוד. המכשיר מציע שטח כיסוי של עד 70 מ״ר.

SK Magic All Clean. קרדיט צחי הופמן
SK Magic All Clean. קרדיט צחי הופמן

המסנן בנוי בתצורה עגולה המאפשרת לו לשאוב את האוויר ב-360 מעלות וגם לנקות חלקיקים גדולים המרחפים סמוך לרצפה. בחלק העליון שלו ממוקם משטח מגע לתפעול עם תצוגה דיגיטלית ותאורה של רמת זיהום האוויר. התאורה המשתנה מאפשרת לזהות את מצב האוויר בחדר. המצב האידיאלי הוא תכלת ויש גם ירוק, כתום ואדום. כמו כן, יש גם מספר ופירוט קטן של איזה סינון חלקיקים באיזה גודל נסרק: PM 1.0, PM 2.5, PM 10 וגז. ניתן לקבוע את עוצמת המאוורר לסינון, כאשר בעוצמה החלשה ביותר, הרעש כמעט לא הורגש. ישנה גם בחירה בין מצב אוטומטי למקסימלי. 

אחד הדברים שהיו חסרים לי כאן היא אפליקציה, שתאפשר לי לדעת מתי אני צריך להחליף את הסנן, תאפשר לקבוע זמני הפעלה וביצוע של הפעלה או כיבוי מרחוק. כמו כן, כמובן שאין כאן חיבור לפתרונות לשליטה במוצרי בית חכמים, כמו אפל Home Kit, גוגל Home או סמסונג SmartThings.

SK Magic All Clean. קרדיט SK Magic
SK Magic All Clean. קרדיט SK Magic

מלבד עלות המכשיר, צריך לקחת בחשבון, שכמו כל מסנן אוויר אחר, צריך להחליף את הפילטר פעם בשנה, כאשר העלות היא 300 שקל. למכשיר חיישן היודע להתריע על הצורך בהחלפת הפילטר הראשי. מעבר לזה, יש צורך לשטוף כל 4 חודשים את המסנן האנטיבקטרילי.

מחיר: 1,600 שקל (יבואן רשמי גרינרי)

בשורה התחתונה, ה-All Clean של SK Magic הוא מסנן אוויר היודע לזהות שינויים בזיהומי האוויר בקלות ולתת חיווי עליהם באמצעות תאורה משתנה. כמו כן, הוא גם יודע לתת כיסוי של שטח של עד 70 מ״ר. מצד שני, צריך לקחת בחשבון שזהו מוצר בעל נוכחות גדולה בבית.

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

לא כדאי לפספס גם…

סקירה: גרסה חדשה למסנן האוויר של דייסון – purifier hot+cool formaldehyde

סקירה: Deebot X1 OMNI – שואב שוטף עם תחנת ניקוי

סקירה: סמסונג Jet 90 – השואב שמרוקן את האבק

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: