רובוטים שואבי אבק

סקירה: גרסה חדשה למסנן האוויר של דייסון – purifier hot+cool formaldehyde

דייסון השיקה גרסה חדשה למסנן האוויר שלה, הכולל מלבד יכולות קירור וחימום גם שיפור ביכולות הטיהור

מגפת הקורונה עשתה הרבה שינויים בחיים שלנו, כאשר היא גם הפכה את מסנני האוויר בארץ ליותר פופולאריים. דייסון השיקה לא מזמן בישראל את הגרסה החדשה של מסנן האוויר היוקרתי שלה – purifier hot+cool formaldehyde, אשר מלבד סינון האוויר, גם כולל מאוורר ללא להבים, המאפשר קירור או חימום החדר.

דייסון – purifier hot+cool formaldehyde. צילום צחי הופמן
דייסון – purifier hot+cool formaldehyde. צילום צחי הופמן

דייסון Purifier hot+cool – סינון פורמלדהיד

הדגם החדש יודע לזהות ולסנן פורמלדהיד, אשר נעשה בו שימוש בייצור של שרפים המשמשים כחומרים מלכדים וכחומרי דבק בתעשיית העץ, למשל בפורמייקה ועץ לבוד. מלבד זה, המכשיר יודע לזהות ולסנן את כל המזהמים מהדור הקודם, בין אם מדובר בחלקיקים מיקרוסקופיים בגודל של עד 2.5 מיקרונים (עשן, חיידקים ואלרגנים), חלקיקים גדולים יותר של 10 מיקרונים (אבק, עובש ואבקת פרחים), תרכובות אורגניות נדיפות (חומרי ניקוי וצבעים) וחנקן דו חמצני וגזים אחרים (גז בזמן בישול ופליטה של כלי רכב).

דייסון – purifier hot+cool formaldehyde. צילום צחי הופמן
דייסון – purifier hot+cool formaldehyde. צילום צחי הופמן
דייסון – purifier hot+cool formaldehyde. צילום צחי הופמן
דייסון – purifier hot+cool formaldehyde. צילום צחי הופמן

מה שנחמד במסנן של דייסון, שהצג שלו יראה בדיוק באיזה מזהם הוא נתקל והוא גם יציג באמצעות גרף את רמת הזיהום (ירוק, צהוב, כתום ואדום). אם מדובר בחלקיקים של פרחים, דבר שכרגע נמצא באוויר, ה-Purifier hot+cool ידע על כך, אותו דבר על פליטים גזים מרכבים שעוברים ליד הבית או ריחות לא נעימים.

ה- purifier hot+cool  מנטר את המזהמים בחדר באופן קבוע, גם שהוא כבוי (אבל מחובר לחשמל). ברגע שמפעילים אותו, הוא מתחיל בפעולת הסינון. עבור פעולת הסינון ניתן להשתמש במצב אוטומטי, בו המכשיר יגביר גם את עוצמת האוורר ורעש המנוע יורגש היטב. בעיקרון, כאשר ה- Purifier hot+cool מגביר את העוצמה שלו, האוויר אשר יוצא ממנו מקרר. לכן, כאשר לא רוצים קירור, ניתן לקבוע שהאוויר הקר יצא מהצד האחורי של המכשיר וכך הוא לא יפריע.

דייסון Purifier hot+cool – מצב לילה

תכונה נחמדה במסנן האוויר הזה הוא מצב הלילה. זה מיועד להמשיך בפעולת הקירור/חימום לצד הסינון מבלי להפריע לדיירי הבית עם רעשים חזקים מדי. במצב הזה, המכשיר קודם כל מעמעם את תאורת הצג, אבל מה שיותר חשוב, שרעשי האוורר והסינון חלשים יותר. בעת השימוש במצב אוטומטי בלילה, במקום שהמכשיר יגביר את רעש המנוע שלו הוא יבצע את הפעולה בשקט.

דייסון – purifier hot+cool formaldehyde. צילום צחי הופמן
דייסון – purifier hot+cool formaldehyde. צילום צחי הופמן

דייסון Purifier hot+cool – מאוורר ללא להבים

בדגם החדש דייסון הצליחה להנמיך את רעשי המנוע שיוצאים מהמכשיר, אבל אלו עדיין מורגשים היטב. כל עוד משתמשים בקרור או בחימום של המכשיר ברמה הנמוכה, זה לא מפריע, אבל בעוצמות הבינוניות/גבוהות הרעש מורגש היטב. מצד שני, למרות שהוא רועש, הוא מקרר ומחמם היטב, כך שמדובר בפתרון אידיאלי לשים ליד המיטה בלילה (במצב לילה) או בחדר העבודה והסלון. המכשיר עצמו שוקל 5.7 גרם ואין בעיה לנייד אותו בין החדרים.

בדומה לדורות הקודמים ובניגוד למאווררים רגילים אחרים, כאן מדובר במוצר ללא להבים. מה שאומר, שקודם כל אפשר לדחוף אליו ידיים וניתן לשים אותו ליד ילדים, מבלי לפחד שהם יפגעו. בנוסף, זרימת האוויר היא קבועה ללא חבטות רוח, מה שמאפשר לשבת לידו זמן רב, מבלי שזה יפריע.

דייסון – purifier hot+cool formaldehyde. צילום יח״צ
דייסון – purifier hot+cool formaldehyde. צילום יח״צ

המאוורר יודע להסתובב ב-350 מעלות, כך שניתן לכוון אותו בדיוק לכיוון הרצוי או לקבוע שהוא יבצע סיבובים באופן אוטומטי. השליטה מתבצעת דרך השלט רחוק ויש גם אופציה לשלוט במכשיר הזה דרך האפליקציה בסמארטפון, מכיוון שדייסון שילבה כאן טכנולוגיית WiFi.

האפליקציה Dyson Link מאפשרת לכם לבצע את כל מה שקיים בשלט הרחוק, אבל גם לדעת מה מצב זיהום האוויר והטמפרטורה מחוץ לבית ובתוכו. ניתן לדעת בעזרת חיווי של גראפים, מה היה מצב האוויר בבית מספר ימים אחורה וגם להגדיר טיימר. ה- Purifier hot+cool ניתן לשליטה באמצעות העוזרת הקולית אלכסה, דבר שלא יצא לי לנסות. אין כאן אופציה להפעלה קולית בעזרת גוגל אסיסטנט, שזה ממש חבל.

מחיר: 3,350 שקל (יבואן רשמי ב.נ.ז.כ סחר)

בשורה התחתונה, ה- purifier hot+cool formaldehyde הוא מכשיר פרימיום. דייסון שילבה כאן מאוורר ללא להבים, אשר יודע לקרר ולחמם בצורה מוצלחת, זה בנוסף, למסנן אוויר משוכלל, אשר יודע לזהות את הגורמים המזהמים ולטהר את החדר. אומנם מדובר במסנן אוויר יקר בהרבה מדגמים מקבילים, אבל הוא מציע המון יתרונות, שבסופו של דבר צריך לשלם עליהם.

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

לא כדאי לפספס גם…

סקירה: Floor One S3 – שוטף ושואב ריצפה של Tineco

סקירה: סנסיבו רוצה לסנן את האוויר שלכם בבית

סקירה: Deebot T9 – רובוט שואב אבק של Ecovacs

3 תגובות

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: