חדשות

ל-Bose יש שלוש אוזניות עם טכנולוגיית צליל חדשה

ל-Bose יש אוזניות חדשות וטכנולוגיה בשם Immersive Audio אשר מציעה תחושה יותר מפורטת ועוטפת של הסאונד

חברת האודיו האמריקנית Bose הכריזה על שלוש אוזניות חדשות שמחליפות את הדגמים הפופולאריים שלה היום. ה- QuietComfort Ultra Headphonesמחליפות את Noise Cancelling Headphones 700, ה-QuietComfort Ultra Earbuds מחליפות את QuietComfot Earbuds 2 וה-QuietComfort Headphones מחליפות את ה-QuietComfort 45.

שני דגמי ה-Ultra קיבלו טכנולוגיית סאונד בשם Bose Immersive Audio, שהיא בעצם הגרסה של החברה האמריקנית ל-Spatial Audio (אודיו מרחבי). מדובר בהרחבת “במת הסאונד” כך שהתוכן לו מאזינים הופך לרב ממדי ורב שכבתי, ללא קשר לשירות המוזיקה ממנו מאזינים. באופן מסורתי, כאשר מאזינים לכל סוג של תוכן מוקלט דרך אוזניות, חווית הסאונד מורגשת בין האוזניים, בעוד ש – Immersive Audio מעביר את העומק של הסאונד, ומרחיב את מה ששומעים על ידי הצבתו למעשה מולנו. אפקט זה מתאפשר על ידי IMU ( Inertial Measurement Unit) מובנה ותוכנת עיבוד אותות דיגיטלית של Bose שפותחה לאחרונה באוזניות ה – QuietComfort Ultra.

ישנן שתי אפשרויות להאזנה לטכנולוגיה החדשה: Still או Motion. מצב Still מתאים כאשר יושבים, מכיוון שהשמע נשאר במקומו. מצב Motion מאפשר לשמע לנוע יחד עם המאזין במרחב, כך שהוא תמיד יורגש כאילו הוא לפניו, דבר אשר אמור לעזור לשקוע במוזיקה במהלך תנועה.

QuietComfort Ultra

ה-Quiet Comfort Ultra הן אוזניות הדגל של Bose והן כוללות את טכנולוגיית סינון הרעשים האקטיביים (ANC) המוצלחת של החברה, אשר עברה שיפורים. טכנולוגיית כיול השמע – CustomTune משתמשת בצליל המושמע באוזניים בעת ההפעלה של האוזניות. הצליל הזה נשלח לתוך תעלת האוזן ובחזרה, אז הוא נתפס על-ידי המיקרופונים. לאחר מכן, אלגוריתם עושה חישוב איך הצליל שונה בעקבות המבנה והעומק של האוזניים עבור ביצוע התאמות, שהמטרה שהצליל יהיה הכי קרוב למקור.

עוד תכונה שהאוזניות מציעות הן Aware עם ActiveSense  המפחיתה רעשים גבוהים, אבל מאפשרת להיות מודעים לסביבה. האוזניות יודעות להבדיל בין הקול של המשתמש לקולות ורעשים לא רצויים מסביבו והם גם עברו שיפור עבור ניהול שיחות הטלפון. זמן הסוללה עומד על 18 שעות עם Immersive Audio  מופעל ו-24 שעות שהוא כבוי.

Bose QuietComfort Ultra Headphones. צילום יח״צ
Bose QuietComfort Ultra Headphones. צילום יח״צ

QuietComfort Ultra Earbuds

ה-QuietComfort Ultra Earbuds הן אוזניות נטולות חוטים (TWS), הן גם כוללות את טכנולוגיית ה-CustomTune, מיגון מפני רטיבות בתקן IPX4 וכעת הן גם מציעות שיפור באיכות שיחות הטלפון. ב-Bose מציינים שהן משלבות ערבוב בין מיקרופון דינמי ומסננים אדפטיביים, איסוף וזיהוי קול בצורה ברורה יותר גם בסביבות פחות אידיאליות. הטכנולוגיות הללו פועלות יחד בזמן אמת כדי לקבוע ולתעדף איזה מיקרופון בכל אוזניה חווה הכי פחות רעשי רוח, ובוחרות מתוך מגוון מסנני רעש על מנת שהקול של המשתמש ישמע בצורה ברורה במהלך השיחה.

העיצוב של ה-Ultra Earbud עבר ריענון, כאשר הוא משלב מתכת למראה אלגנטי יותר. רצועות היציבות של האוזניות כוללות התאמה משופרת על גבי כל אוזניה. זמן הסוללה עומד על 4 שעות עם Immersive Audio פעיל ועד 6 שעות כבוי. באופן מפתיע, כיסוי הטעינה המגיע באריזה לא כולל טעינה אלחוטית ונדרש לרכוש כזה בנפרד.

Bose QuietComfort Ultra Earbuds. צילום יח״צ
Bose QuietComfort Ultra Earbuds. צילום יח״צ

QuietComfort Headphones

מדובר בדגם הדומה מאוד לדור הקודם, כאשר עכשיו נוספה לו האפשרות להתאים את מצב ה-ANC, במקום לבחור רק בין שני מצבים: מודע ושקט כמו ב-QC45. הסוללה שלהם מספקת עד 24 שעות האזנה.

עדיין לא פורסם מועד ההשקה של האוזניות בארץ על-ידי היבואנית הרשמית ניופאן. המחירים בארה״ב ללא מיסוי מקומי עומדים על 1,635 שקל (429 דולר) ל-QC Ultra Headphones, דגם ה-QC Ultra Earbuds נמכר ב-1,140 שקל (299 דולר) ה-QC Headphones ב-1,330 שקל (349 דולר). בארה״ב מדובר כרגע רק בהזמנה מוקדמת, כאשר ההשקה עצמה היא בתחילת אוקטובר, למעט דגם ה-QC Headphones שמושק ב-21 בספטמבר.

Bose QuietComfort Headphones. צילום יח״צ
Bose QuietComfort Headphones. צילום יח״צ

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

לא כדאי לפספס גם…

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: