כללי

סקירה: סמסונג DeX גרסת Note 10 – לעבוד עם הסמארטפון בווינדוס

סמסונג הציגה גרסה חדשה לממשק הדסקטופ שלה -  DeX עם ה-Note 10. זה מאפשר לחבר את הסמארטפון למחשב ולעבוד איתו במקביל לווינדוס או מק. עד כמה DeX עוזר ביומיום? בואו תקראו את הסקירה

לפני כשנתיים הציגה סמסונג את DeX, אשר הציע למשתמשים להפוך את הסמארטפונים שלהם למחשב. הדבר התבצע בזמנו באמצעות חיבור הסמארטפון לתושבת חיצונית של סמסונג, אבל מאז היכולות של DeX התקדמו וכבר לא צריך אביזר חיצוני בשביל להשתמש בו, כאשר ניתן לחבר את הסמארטפון למסך מחשב, מקלדת ועכבר. סמסונג מאפשרת לוותר על עכבר חיצוני ולהשתמש במסך המגע של הסמארטפון בתור העכבר, אבל זה לא תמיד יהיה נוח. 

dex-win1

לסקירה המלאה על הסמסונג Note 10 Plus

שיטת העבודה הזאת עם DeX, מאפשרת לסמוך בתיאוריה על הסמארטפון בתור המחשב האישי, כאשר נמצאים בדרכים. הסיבה שזה בתיאוריה, היא שצריך את כל האביזרים בשביל להשתמש בו. מצד שני, הממשק מספיק נוח לכתיבת מיילים, גלישה באינטרנט ושימוש באפליקציות השונות.

ב-Note 10 סמסונג שיפרה את יכולות ה-DeX. מעבר לזה שכבר לא צריך את התושבת, היא מציעה להפוך את החוויה של DeX כחלק מהשימוש במחשבי ווינדוס או מק. הפתרון החדש אומנם לא מחליף את הלפטופ, שרוב הסיכויים שיש לכם אחד כזה ברשותכם, אלא כפתרון המציע לקחת את הנוט 10 איתכם לכל מקום, אבל בעת הצורך, פשוט לחבר אותו למחשב ולהתחיל לעבוד בדסקטופ של סמסונג. זאת מחשבה הגיונית, כי רוב הסיכויים שבמקום שיש מסך מחשב, מקלדת ועכבר, כנראה שגם יש מחשב.

16_samsung_dex_dragndrop

על מנת להשתמש ב-DeX עבור ווינדוס 10, צריך להוריד את האפליקציה המתאימה מאתר סמסונג. לאחר מכן, מחברים את הנוט 10 פלוס ישר למחבר ה-USB-C במחשב. באותו רגע מופיע ממשק הדסקטופ של DeX. זה מאוד מזכיר את החוויה של ווינדוס, כאשר תוכלו למקם עליו את האפליקציות החשובות לכם עבור עבודה בזמן שאתם במחשב. מגירת האפליקציות תציג את כל האפליקציות הקיימות על הסמארטפון ותוכלו למקם אותם גם בדסקטופ.

סמסונג DeX – ממשק סמארטפון-דסקטופ בתוך ווינדוס

dex-win3

המטרה העיקרית מבחינתי במצב ה-DeX החדש, היא קודם כל גישה נוחה לתוכן הנמצא בסמארטפון או העברת קבצים מהמחשב ל-Note 10. עוד אופציה היא שיש לכם מצגת או רצון להציג תוכן כלשהו ישירות מהסמארטפון למחשב של אדם אחר. אז תוכלו להציג את המצגת/סרטון ישירות מה-Note 10 ולהשתמש בסמארטפון בתור השלט.

ישנהן אפליקציות שהותאמו לחוויה של DeX, בעיקר האפליקציות הפנימיות של מיקרוסופט המגיעות עם ה-Note 10 ואלו של סמסונג. ניתן כמובן להפעיל כל אפליקציה ולכפות עליה לרוץ במסך מלא. זמן התגובה בממשק הוא טוב, אבל עדיין יש השהייה קלה וגם הרזולוציה לא חלקה לגמרי.

מעבר לזה, אתם יכולים לעבוד בו זמנית על ווינדוס, להשתמש בממשק של סמסונג ועדיין לקרוא התראות או לבצע שיחות טלפון מהנוט 10. הבעיה הגדולה במקרה הזה, שהיכולות של DeX קצת חופפות את אפליקציית Your Phone הקיימת בווינדוס 10 ומאפשרת להקרין את מסך הנוט 10 במחשב. Your Phone גם מאפשרת לקבל את כל ההתראות של הטלפון וגישה מהירה לתמונות ומסרונים, כאשר הכל מתבצע בצורה אלחוטית ולא מחייב חיבור של כבל.

בשורה התחתונה, ה-DeX הוא פתרון נחמד כאשר רוצים גישה נוחה לתוכן הקיים בסמארטפון. מקבלים כאן חוויית דסקטופ עם יכולת להפעיל אפליקציות שאולי אין לכם גישה אליהן במחשב או שאתם רוצים לראות אותן במסך הגדול. כמו כן, אתם יכולים לחבר את הנוט 10 שלכם בכל מחשב או מסך טלוויזיה ולעבוד, כאילו זה היה המחשב שלכם.

בואו תקראו מה הכריזו בתערוכת IFA

LG מציגה את ה-G8X – סמארטפון עם מסך כפול

IFA: גרמין משיקה שעונים לאורח חיים בריא

IFA: לוג’יטק מכריזה על הדור החדש לעכבר העובד על זכוכית שקופה – MX Master 3

IFA: פיליפס מציגה מכונת גילוח לעור רגיש, רצועה לפתרון בעיות נחירה וגרסה חדשה ל-AirFryer

——————————————————————————————————————–

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

להצטרפות לעמוד האינסטגרם

 

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: