חדשות

אפליקציית גרמין הפסיקה לעבוד, מה עושים עכשיו?

שירותי גרמין נפגעו כתוצאה מדרישת כופר. כמה כסף דורשים מגרמין, מה החברה מספרת ללקוחות שלה ומה אתם יכולים לעשות?

ביום חמישי האחרון גילו משתמשי אפליקציית גרמין – Connect שהיא לא פעילה. האפליקציה הציגה הודעה: “תחזוקת שרת: מצטערים, המערכת מושבבת למטרות תחזוקה. חזור אלינו בקרוב”. גרמין ללא ממש שיתפה את המשתמשים שלה, שמדובר בדרישת כופר מצד פורצים, אלא רק עדכנה באתר/טוויטר שלה שמדובר בהפסקה/תחזוקה של השירות. אתר ZDnet דיווח עוד באותו יום על הסיבה האמיתית לדבר.

במהלך הסופשבוע דיווח אתר פורבס שמדובר בדרישת כופר של 10 מיליון דולר, אשר מונעת ממשתמשי גרמין לסנכרן את פעילויות הספורט שביצעו עם האפליקציה ומטייסים אשר עובדים עם שירותי הניווט של החברה, להוריד את תוכניות הטיסה שלהם. בנוסף, גם שירות הלקוחות של גרמין לא זמין. בעיה אחרת, לקוחות שרכשו מוצר חדש, לא יוכלו לסנכרן אותו עם האפליקציה ולכן יהיה להם קשה לעבוד איתו.

היום עמוד הפייסבוק של גרמין ישראל, פרסם הודעה לגולשיו (תרגום מהודעה עולמית), שעדיין לא מספר שמדובר במתקפת כופר, אלא קורא לזה “השבתת שרתים”, אבל עדיין יותר מפרט על האירוע. “לקוחות נכבדים, בעקבות השבתת השרתים מיום חמישי האחרון, חברת GARMIN העולמית פרסמה הלילה מידע בנושא (מובא כאן מתורגם). נכון להרגע, מעבר למידע הנ”ל – אין לנו מידע נוסף ואנו מקווים שהשירות יחזור לפעול במהרה”.

לגבי אובדן נתונים, בגרמין אומרים “למרות ש- Garmin Connect אינו נגיש במהלך ההשבתה, נתוני פעילות ובריאות שנאספו ממכשירי Garmin (כמו שעונים) במהלך ההשבתה מאוחסנים במכשיר והם צפויים להופיע ב- Garmin Connect ברגע שהמשתמש יסנכרן את המכשיר שלו”.

חשש של משתמשים, שמשהו יקרה לנתונים שלהם באפליקציה, לגרמין אין תשובה חד משמעית בנושא. “ל- Garmin אין כל אינדיקציה לכך שההשבתה הזו השפיעה על הנתונים שלך, כולל פעילות, תשלום או מידע אישי אחר”.

השאלה הכי חשובה היא מתי יסתיים הסיפור הזה, כאן אומרים בגרמין, “אין לנו כרגע כל מידע בנושא”.

איך תגבו את המידע שלכם?

מכיוון שבגרמין לא נותנים פתרון, בדקנו אופציה אחרת, שתאפשר לכם עדיין לשמור את הנתוני פעילות שלכם. הפתרון הוא לחבר פיזית את השעון למחשב, למשוך את קובץ הפעילות ידנית מתיקיית Activites ולעלות לשירות המעקב וניתוח אימוני ספורט – Strava. אופציה אחרת, היא ליצור אימון בשירות כמו TrainingPeaks, לקחת את הקובץ שלו ולעלות לתיקיית Workouts לשעון דרך המחשב.

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

לא כדאי לפספס גם…

גרמין פותחת חנות דגל ראשונה בישראל

תתכוננו לשלם עם השעון החכם שלכם, גרמין Pay מגיע לישראל

גרמין תחת מתקפת כופר ואתם לא תוכלו להשתמש באפליקציה שלה

תגובה אחת

השאר תגובה

%d