כללי

סקירה: מה מציעה מסכה חכמה ב-990 שקל?

אנחנו עדיין משתמשים במסכות מדי יום, אבל בעוד שרובנו משתמשים במסכות כירורגיות, חברת LG מציעה את ה-PuriCare Wearable AirPurifier - מסכה הכוללת מאווררים בעוצמות שונות, המטהרים את האוויר למשתמש, כאשר היא מאפשרת למרכיבי משקפיים לא לסבול מאדים

חברת LG נמצאת בימים האחרונים בכותרות, בעיקר בגלל ההחלטה שלה לסגור את חטיבת המובייל ולהפסיק לפתח סמארטפונים. LG הוא תאגיד דרום קוריאני גדול מאוד, שכמובן עושה דברים רבים אחרים, כמו: מקררים, מזגנים, טלוויזיות ועכשיו גם מסכות חכמות או כמו ש-LG קוראת לקטגוריה הזאת – פתרונות טכנולוגיים לבישים המטהרים את האוויר. ה-PuriCare Wearable AirPurifier היא המסכה החכמה ש-LG השיקה לאחרונה בארץ, היא נמכרת תחת תג מחיר גבוה של 990 שקל, כאשר היא מציעה לנשום אוויר נקי מחיידקים.

LG PuriCare Wearable Air Purifier. צילום צחי הופמן
LG PuriCare Wearable Air Purifier. צילום צחי הופמן

במסכה של LG מותקנים צמד מאווררים ומסנני H13 HEPA, בהם משתמשת החברה גם במטהרי האוויר הביתיים שלה. בזמן שהמשתמש נושם, החיישנים במסכה לומדים את קצב הנשימה שלו ובהתאם לכך מתאימים את מהירות המאווררים (לפי שלוש דרגות מהירות שונות). כך הם יכולים להגביר את קצבם על מנת לסייע לאוויר להיכנס או להאט ולא להקשות בנשימה. המאווררים של המסכה יוצרים רעש חלש, אבל כזה שעדיין מורגש. אנשים שהיו סביבי באותו חדר, שאלו אותי למה אני נושם בכבדות, כאשר אלו בלבלו בין רעש המאווררים לנשימה שלי.

מרכיבים משקפיים? לא תסבלו מאדים בעדשות

אין אדים במשקפיים - LG PuriCare Wearable AirPurifier. צילום צחי הופמן
אין אדים במשקפיים – LG PuriCare Wearable AirPurifier. צילום צחי הופמן

העיצוב של המסכה מאסיבי, מה שיוצר את הבעיה הגדולה ביותר בשימוש בה. מביך להסתובב איתה ברחוב או ליד אנשים, כאשר זאת ישר גורמת לתשומת לב רבה מדי. שלא לדבר, שהיא גם מורגשת על הפנים. כמו כן, המסכה חנקה מעט את הקול שלי והפכה אותו למעומעם, כך שלאנשים היה קשה להבין מה אני אומר, אם לא דיברתי בקול חזק. מצד שני, יש ל-PuriCare Wearable AirPurifier יתרון עצום, בתור מי שמרכיב משקפיים, לא סבלתי איתה מאדים על העדשות.

ההוצאה על המסכה היא לא הדבר היחיד שתצטרכו לשלם עליו, ערכת המסכה מגיעה עם צמד מסנני מאווררים, אותם צריך להחליף אחת לחודש. מחירם של צמד מסננים עומד על 70 שקל. עוד מוצר מתכלה בו המסכה משתמשת הוא המסננים הפנימיים, אותם צריך לבדוק מדי פעם ולראות אם הם כבר התלכלכו. קופסה של 30 יחידות עולה 70 שקל (הערכה כוללת 10 יחידות).

LG PuriCare Wearable Air Purifier. צילום צחי הופמן
LG PuriCare Wearable Air Purifier. צילום צחי הופמן

סוללה: כ-4 עד 6 שעות שימוש בטעינה

חיסרון נוסף של המסכה הוא הסוללה שלה, זאת מגיעה בקיבולת של 820 מיליאמפר/שעה, כאשר היא מציעה אומנם 8 שעות שימוש, אבל זה רק בעוצמה הנמוכה, כאשר אני בעיקר השתמשתי בה בעוצמה בינונית או גבוהה, מה שאומר שבין 4 ל-6 שעות הסוללה נגמרת. זהו חיסרון משמעותי, כי אתם לא יכולים לסמוך שתקבלו איתה שימוש של יום שלם כאשר אתם הולכים לעבודה. מה שאומר, שאתם עדיין תהיו חייבים לטעון אותה. לפחות מחבר הטעינה הוא USB-C, כך שתוכלו לטעון אותה עם מטען הסמארטפון שלכם.

מחיר: 990 שקל (דרך אתר Brimag Online)

בשורה התחתונה, ה-PuriCare Wearable AirPurifier היה נראה כמו מוצר מאוד מגניב כאשר הוא הוצג בסרטונים על-ידי LG, אבל הוא סובל בשלב זה מחסרונות רבים מדי, מלבד המחיר, הוא גדול, לא מאפשר לדבר בנוחות והסוללה שלו לא תחזיק לכם יום שלם.

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

לא כדאי לפספס גם…

סקירה: אורל בי – Genius X – מברשת שיניים חכמה עם בינה מלאכותית

צעצוע חדש לעשירים: טלוויזיה עם מסך נגלל ב-333 אלף שקל

פיליפס הציגה מגהץ עם בינה מלאכותית

תגובה אחת

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: