כללי

סקירה: אפסון EcoTank L5190 – לשכוח מראשי הדיו

ה-EcoTank L5190 היא מדפסת משולבת של חברת אפסון, היא לא זולה – 1,600 שקל, אבל היא מציעה חיבור אלחוטי פשוט להדפסה מלפטופים וסמארטפונים וגם טכנולוגיה שתאפשר לכם להדפיס ולהדפיס, מבלי שיגמר הדיו

כבר כמה שנים טובות שאפסון מקדמת את טכנולוגיית ה-Ecotank שלה, זאת שמאפשרת לבעלי מדפסות ביתיות לשכוח מראשי דיו ורכישה חוזרת שלהן כל תקופה. היא עושה את זה בצורה יחסית פשוטה, המדפסות כוללת אזור נפרד וחיצוני עבור מיכלי הדיו שלה (3 צבעים ושחור). את המיכלים הגדולים ממלאים באופן עצמאי באמצעות בקבוקי הדיו המגיעים באריזה. לעומת דגמים ישנים יותר, גם תהליך המילוי ב-EcoTank L5190 פשוט יותר ולא יגרום לכם להתלכלך כאשר תבצעו אותו.

אפסון EcoTank L5190. צילום צחי הופמן
אפסון EcoTank L5190. צילום צחי הופמן

אפסון מבטיחה שלוש שנים ללא רכישה של ערכות דיו נוספות, מעבר לאלו שמגיעות באריזה (שלושה צבעוניים ושני שחורים, אחד שחור הוא אקסטרה). מהניסיון שלי עם דגם אחר וישן יותר של אפסון, הדבר נכון. כאשר בבית עם שני ילדים ותקופה ארוכה סגרים ובידודים, הדיו לא נגמר. המדפסת לא הפסיקה להדפיס דפי צביעה ומעבר לדפים שנגמרו כל הזמן, הדיו לא הראה סימנים שהוא רוצה להיגמר. דגם ה-L5190 נמצא אצלי גם תקופה וגם הוא מצליח לייצר כמויות גדולות של הדפסה, מבלי שצריך לחשוב בכלל על הדיו.

אפסון EcoTank L5190. צילום יח"צ
אפסון EcoTank L5190. צילום יח”צ

אפסון EcoTank L5190 – הדפסה דרך הרשת האלחוטית

ה-L5190 היא מדפסת משולבת, הכוללת מלבד הדפסה, גם העתקה, סריקה ופקס (למי שעדיין משתמש באופציה הזאת). מדובר במכשיר עם נוכחות גדולה בשולחן העבודה, אבל עדיין מדובר במבנה צר, שלא יתפוס מקום רב מדי. המדפסת עצמה כוללת כמובן חיבור WiFi, מה שאומר, שאתם לא חייבים להניח אותה קרוב למחשב, אלא בכל אזור אחר שאתם רוצים בבית (דרוש חיבור חשמל). על-מנת להדפיס מהמחשבים השונים בבית, אין צורך להוריד דרייברים או תוכנות של אפסון, מערכת ההפעלה של מיקרוסופט מזהה בקלות את ה-L5190 ומאפשרת לשלוח אליה את ההדפסות. כמו כן, ניתן גם להדפיס מסמכים ישירות מהסמארטפון, כאשר נמצאים באותה רשת אלחוטית.

אפסון מציעה אפליקציה בשם iPrint לסמארטפונים, אשר הופכת את כל תהליך ההדפסה אפילו לפשוט יותר, כאשר רוצים להדפיס תמונות או מסמכים ישירות מהטלפון או משירותי ענן שונים.

אפסון EcoTank L5190. צילום צחי הופמן
אפסון EcoTank L5190. צילום צחי הופמן

לאפסון יש תוכנה למחשב, אשר חייבת לעבור שדרוג מידי בממשק שלה, כי זאת נראית כאילו עוצבה לפני כמה עשורים. היא מאפשרת לבצע את ההגדרה הראשונית ל-L5190 וגם לבצע עדכוני גרסה. נכון שאפשר לבצע עדכון גרסה ישירות מהמדפסת, אבל משום מה הוא לא עבד ונאלצתי לתפעל אותו מהמחשב. זה לא ביג דיל, אבל כדאי שיפתרו גם את זה.

מבחינת ממשק, ל-L5190 יש מסך צבעוני קטן הכולל התאמה לשפה העברית, אפשר להשתמש בו או לעבוד עם האפליקציה בסמארטפון עבור חלק מהפעולות הדרושות.

ה-L5190 מיועדת לעבודה ביתית או למי שפתח משרד קטן בבית שלו (בימינו, זה חלק גדול מהאנשים שעובדים בבית), היא כוללת בין היתר פידר לסריקה אוטומטית של עד 30 דפים (באמצעות הפידר הצידי) ומהירות הדפסה של 10 דפים בשחור לבן או 33 במצב טיוטה. בצבע מקבלים 5 דפים לדקה ו-15 בטיוטה. איכות הדפסת התמונות על דפים רגילים הייתה לטעמי בינונית עם צבעים דהויים. לא ניסיתי להדפיס על דפי פוטו.

מחיר: 1,600 שקל

בשורה התחתונה, ה-EcoTank L5190 היא לא מדפסת משולבת זולה, אבל היתרון הגדול שלה, שהדיו לא אמור להיגמר לכם במשך שלוש שנים, גם אם אתם מדפיסים המון. חוץ מזה, היא מציעה יכולות הדפסה נוחות באמצעות חיבור אלחוטי וגם דרך הסמארטפון, כך שכל דיירי/עובדי הבית יוכלו לחלוק בה.

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

לא כדאי לפספס גם…

סקירה: MK295 – המקלדת והעכבר השקטים של לוג’יטק

סקירה: אוזניות ear (1) של Nothing

לוג’יטק השיקה עכבר לימניים ושמאליים

2 תגובות

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: