כללי

סקירה: MK295 – המקלדת והעכבר השקטים של לוג’יטק

גם אם אתם עדיין עובדים מהבית או חזרתם למשרד, מקלדת ועכבר המציעים פעולה שקטה, הם פינוק לא רע. ה-Silent Wireless Combo MK295 הוא הפתרון של לוג'יטק לרעשים הבוקעים מהעבודה שלכם מול המחשב

רובנו עדיין לא חזרו לעבוד במשרדים, אבל דווקא בגלל שאנחנו עובדים בבית, אנחנו דורשים שקט. עבורי הניתוק מהסביבה החיצונית בעבודה בבית הוא יחסית פשוט, אני שם את האוזניות עם טכנולוגיית סינון הרעשים (ANC) ועובר לחיות בבועה שלי, אבל מי שנמצא איתי באותו חדר עבודה, לא בטוח שיאהב את רעשי ההקלדה והעכבר. לוג’יטק מצאה פתרון גם למי שסובל מהרעשים האלו, תכירו את ה-Silent Wireless Combo MK295. מדובר בערכה הכוללת מקלדת ועכבר אשר תוכננו במטרה להפחית את הרעשים הבוקעים ממכשירים אלו.

לוג'יטק - Silent Wireless Combo MK295. צילום צחי הופמן
לוג’יטק – Silent Wireless Combo MK295. צילום יח”צ

עיצוב: כפתורים רכים ונוחים

העכבר והמקלדת שהגיעו אליי היו בצבע לבן (יש גם גרסה שחורה). העכבר הוא קומפקטי מאוד בעיצוב שלו, אבל עדיין נוח לשימוש, גם למי שעובד שעות ארוכות מאוד מול המחשב. העיצוב עצמו בסיסי ופלסטיקי, אין כאן תאורה אחורית או שימוש בחומרים יוקרתיים. מצד שני, עדיין מדובר במקלדת ועכבר אלחוטיים שנראים טוב, כאשר המקלדת גם כוללת מיגון מסוים מפני נוזלים.

לוג’יטק לא שילבה את טכנולוגיית הבלוטות’ האלחוטית בערכה שלה, אלא מספקת פתרון ותיק וגם אמין – תקשורת בתדר 2.4 גיגה הרץ. הערכה כוללת מתאם USB-A בודד אותו תצטרכו לחבר למחשב שלכם. התקשורת עצמה מהירה מאוד, מהרגע שמפעילים את המחשב, ניתן להקליד, מבלי לחכות אפילו שנייה אחת. כמו כן, מדובר בטווח קליטה של 10 מטרים, למקרה שתרצו לחבר את המקלדת והעכבר למסך טלוויזיה. המתאם עצמו מאפשר תקשורת גם לעכבר וגם למקלדת.

לוג’יטק – Silent Wireless Combo MK295. צילום צחי הופמן

נוחות ורעש: עבודה שקטה

לוג’יטק מבטיחה שהמקלדת שלה וגם העכבר יפחיתו את רעשי העבודה שלה עד 90% בזכות טכנולוגיית SilentTouch. אני לא בטוח שמדובר בהפחתה כזאת דרמטית ברעש, אבל בשימוש במקלדת אפשר להגיד בוודאות שצלילי ההקשה חלשים באופן משמעותי. כמו כן, בעת הלחיצה על כפתורי העכבר, אפשר להרגיש שמדובר ברעש נמוך יותר. מבחינת השוואה, אני עשיתי אותה מול עכבר/מקלדת ברמות המחיר הנמוכות, כי גם ה-MK295 היא לא ערכת קומבו יוקרתית, אלא פונה לרמת המחירים הנמוכה.

המקלדת עצמה היא מקלדת מלאה (Full Size Layout), היא כוללת כפתורי חיצים,  numpad וגם 8 כפתורי קיצור עבור ווליום, ניגון, מחשבון, דפדפן ומייל. הכפתורים עצמם רכים עם טווח תנועה מספק, אשר הצליחו לאפשר לי הקלדה עיוורת ומהירה בצורה נוחה.

לוג’יטק – Silent Wireless Combo MK295. צילום צחי הופמן

סוללה: עבודה ארוכה ללא החלפת סוללות

אחד הדברים המתסכלים בשימוש בעכבר ומקלדת אלחוטיים הוא החלפת הסוללות או הטעינה שלהם. בלוג’יטק מבטיחים שבאמצעות סוללת AA בודדת העכבר יעבוד 18 חודש, בעוד שהמקלדת תספק 36 חודשי עבודה באמצעות שתי סוללות AAA.

מחיר: 180 שקל

בשורה התחתונה, ה- Silent Wireless Combo MK295הוא פתרון שקט לעבודה בבית או במשרד. לוג’יטק הצליחה לייצר כאן מקלדת מלאה עם כפתורים נוחים ועכבר קומפקטי שעדיין מאפשר אחיזה טובה עם היד. כמו כן, זמן הפעולה הארוך של הסוללות, מאפשר ליהנות מהחיבור האלחוטי, מבלי להתעסק באופן קבוע בהטענה.

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

לא כדאי לפספס גם…

סקירה: מיקרוסופט Travel Hub – הפתרון לבעיית החיבורים בלפטופ

סקירה: Ergonomic Desktop – המקלדת הארגונומית של מיקרוסופט

סקירה: לוג’יטק MX Keys – מקלדת לשליטה במחשב ובסמארטפון

4 תגובות

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: