רובוטים שואבי אבק

סקירה: Yeedi Mop Station – שאיבה ושטיפה ברובוט אחד

ה-Yeedi Mop Station הוא רובוט שואב ושוטף שגם כולל תחנת עגינה למילוי המים וריקון המים המלוכלכים. הוא עולה 2,700 שקל, מחיר נמוך ביחס למתחרים

רובוטים היודעים לשטוף את הריצפה ולא רק לבצע ניגוב רטוב שלה, הם כבר לא דבר נדיר. למשל, ה-Deebot X1 OMNI של חברת ECOVACS (לסקירה המלאה) הוא אחד הדוגמאות למתחרים בקטגוריה. בעוד שה-X1 OMNI עולה כ-5,000 שקל, ה-Yeedi Mop Station עולה כמעט חצי ממנו – 2,700 שקל, אבל גם לא מציע את אותן יכולות.

Yeedi Mop Station. צילום צחי הופמן
Yeedi Mop Station. צילום צחי הופמן

שליטה ואפליקציה: Yeedi Mop Station – אפשר להפעיל ישר מתחנת העגינה

האפליקציה של Yeedi תורגמה לעברית, שזה כבר דבר נחמד. כפי שניתן לצפות מרובוט שואב אבק, האפליקציה מציעה מיפוי אוטומטי של הבית, הגדרת אזורים וירטואליים אליהם הרובוט לא יכנס, בחירת חדרים לניקוי מהיר והגדרות שונות לתפעול (עוצמת השאיבה וכמות המים שהרובוט יוציא). היו לי בעיות תצוגה בזמן אמת למיקום הרובוט על-גבי המפה, כך שרוב הזמן לא ראיתי היכן המיקום האמיתי של הרובוט והחיווי הראה מיקום סטטי שלו.

הרובוט של Yeedi מגיע עם תחנת עגינה אליה ארחיב בהמשך, אבל מה שכדאי לדעת כבר עכשיו, שלא חייבים את האפליקציה בשביל לתפעל את הרובוט, התחנה כבר כוללת שלושה כפתורים, להתחלת פעולת השאיבה/שטיפה, חזרה הביתה והפעלת ניקוי עצמי לתחנה. אגב, הפתרון האחרון הוא בעיקר הזרמת מים לתוך החלק התחתון של התחנה, כאשר אתם צריכים לקחת את המברשת המגיעה בערכה ולהתחיל לקרצף את הלכלוך שנשאר שם.

Yeedi Mop Station. צילום צחי הופמן
Yeedi Mop Station. צילום צחי הופמן

ניקיון: Yeedi Mop Station – לא כדאי להפעיל שאיבה ושטיפה בו זמנית

את הרובוט הזה אתם בוודאי תקנו בשביל פתרון השטיפה, כאשר yeedi בנתה את המוצר הזה סביבו. תחנת העגינה כוללת מיכל מים נקיים ומיכל נפרד למים מלוכלכים. כל מיכל מגיע בנפח 3.5 ליטר, זה נשמע הרבה, אבל הרובוט מבזבז מלא מים בכל פעולת ניקיון, כי הוא חוזר מספר פעמים למלא את המיכל ולנקות את המברשות, מה שמחייב למלא מים במיכל האחסון ולרוקן את המיכל המלוכלך לעיתים קרובות. מיכל המים ברובוט עצמו הוא בנפח 200 מיליליטר. אגב, לא כדאי להשאיר את המים המלוכלכים זמן רב בתחנת העגינה, כי הם הופכים למסריחים (מיכל המים מצליח למנוע מהריח לצאת). מה שחסר בתחנת העגינה הוא מיכל ריקון לאבק, כי מעבר לזה שצריך להתעסק בריקון ומילוי מיכלי המים, צריך גם לזכור לרוקן את האבק מהרובוט עצמו, כאשר מיכל האבק הקיים בתוך הרובוט, הוא לא גדול במיוחד.

בסיום עבודת השטיפה, הרובוט חוזר לתחנה, מבצע ניקוי למברשות ואז מייבש אותן במטרה למנוע ריח רע.

Yeedi Mop Station. צילום צחי הופמן
Yeedi Mop Station. צילום צחי הופמן

הרובוט עצמו יודע לעבוד בפעולת שאיבת אבק או שטיפה או שתי הפעולות יחד. על-מנת לעבוד במצב שאיבת אבק, צריך להוציא מהחלק התחתון של הרובוט את מברשות הניקוי. ההוצאה וההכנסה שלהן פשוטה ולא דורשת התעסקות מיוחדת.

פעולת השאיבה מתבצעת בצורה טובה, כאשר עוצמת השאיבה מגיעה ל-2500Pa, זה לא עוצמה חזקה במיוחד. לשם השוואה, ה-Deebot X1 OMNI מגיע עם עוצמה כפולה. האפליקציה מאפשרת בחירה מארבע רמות, כאשר שתי העוצמות הנמוכות יותר לא משמיעות הרבה רעש וניתן להפעיל אותן גם שיש אנשים בבית. גם פעולת השטיפה מתבצעת בצורה טובה, אבל אל תצפו לתחליף לספונג׳ה השבועית. השטיפה הזאת כן עוזרת לשמור על הבית נקי ולהיפטר מלכלוכים דביקים או סימני אוכל (לא האוכל עצמו) מהריצפה. ניתן לקבוע את עוצמת המים שהרובוט יוציא בין שלוש רמות, חבל שאי אפשר להשתמש כאן בנוזל ניקוי (לפחות כזה לא הגיע עם הערכה).

הבעיה שהרובוט לא עושה עבודה טובה בשטיפה יחד עם שאיבה, כי לכלוך כמו שיערות או דברים מעט יותר גדולים מאבק, נדבקים לריצפה עם המים במקום להישאב לרובוט.

Yeedi Mop Station. צילום צחי הופמן
Yeedi Mop Station. צילום צחי הופמן

אם רוצים לנקות בצורה טובה את הבית, צריך לזכור להוציא את המברשות מתחתית הרובוט, להפעיל אותו על שאיבה, לחכות שהפעולה הזאת תסתיים, להחזיר את המברשות ואז להתחיל את פעולת השטיפה. זהו כמובן תהליך ארוך, מצד שני, הריצפה תהיה נקייה.

הרובוט עצמו לא חכם במיוחד, הוא נוטה להיתקע על שטיחים עבים, דקים ועוד שלל דברים, מכיוון שהוא פשוט לא שם לב אליהם ונתקע בהם. פעמים רבות הרובוט הפסיק לעבוד לי כשהייתי מחוץ לבית, כך שהגעתי, הייתי צריך לחלץ אותו ולהפעיל אותו עם כל הרעש והמים שאני כבר בדירה.

הפתרון לבעיה הזאת הוא יצירת קירות וירטואליים דרך האפליקציה, זה טוב לדברים קבועים כמו שטיחים, אבל לא גרביים ודברים אחרים.

מחיר: 2,700 שקל (יבואן רשמי רונלייט)

בשורה התחתונה, ה-Yeedi Mop Station עושה עבודה נחמדה, הוא מצליח לנקות את הריצפה ולשמור עליה נקייה וגם המחיר שלו נוח ביחס למתחרים, אבל עדיין צריך להבין את המגבלות שלו. יש צורך בשימוש בו במצב שאיבת אבק, לפני שעוברים למצב שטיפה, יש צורך במילוי מיכל המים לעיתים קרובות והוא נוטה להיתקע על שטיחים וחפצים, אלא אם כן תגדירו קירות וירטואליים ותרימו גרביים מהריצפה לפני תחילת העבודה.

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

לא כדאי לפספס גם…

2 תגובות

  1. רכשתי את השואב לפני פחות מחודש.. היה עובד כמו שצריך והכל טוב ויפה.. פתאום שולח לי הודעה שצריך לנקות חיישני מגרדות מאבק… ארבע חיישנים מתחת.. למרות שנקיתי אותם ונקיתי את מיכל האבק .
    לא בסדר לקחת אותו לבדיקה רכשתי לפני חודש או פחות..

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: