בריאות

ה-U-Scan יודע לבצע בדיקות שתן יומיות בבית ישירות מהאסלה

ה-U-Scan הוא מכשיר חכם היודע לבצע בדיקות שתן ביתיות יומיות ולספק תוצאות ישירות בסמארטפון. ב-Withings מייעדים כרגע את המוצר לבדיקות תזונה ומחזור, בהמשך יושקו עוד בדיקות

חברת Withings הצרפתית הציגה בתערוכת הטכנולוגיה CES הנפתחת השבוע בלאס וגאס את ה-U-Scan – מכשיר המתלבש על האסלה ומאפשר לעשות בדיקות שתן באופן עצמאי מבלי שצריך להגיע לקופת החולים או לשלוח את הבדיקה למעבדה.

Withings - U-Scan. צילום מסך
Withings – U-Scan. צילום מסך

Withings היא חברת מוצרים טכנולוגיה רפואיים חכמים, אשר פיתחה מד לחץ דם ביתי ומכשירי ניטור שינה. לדברי החברה, בדיקת שתן מאפשרת להעריך ולנטר את בריאותו של האדם באופן מיידי. אנחנו משתינים בממוצע 7 פעמים ביום, אבל מבצעים בדיקת שתן ברוב המקרים רק פעם בשנה. באמצעות ה-U-Scan מקווים בחברה הצרפתית לשנות את המצב ולאפשר הערכת סמנים ביולוגיים מהנוחות והפרטיות של חדר האמבטיה.

ה-U-Scan כולל בתוכו מחסנית המאפשרת את הבדיקה והמשתמש לא נדרש לקחת באופן עצמאי את בדיקת השתן על רצועות או חפצים אחרים. לאחר כן, המידע עובר באופן אלחוטי לאפליקציית Health Mate של Withings אשר מספקת תבונות על הבדיקה.

עבור הבדיקה ואיסוף דגימת השתן, ה-U-Scan יודע להבחין בין נוזל חיצוני באסלה לשתן ולבצע את הבדיקות באופן אוטומטי לצורך הניתוח מידע. השתן נכנס למוצר ללא התעסקות של המשתמש, אז המשאבה בתוכו והחיישן התרמי מזהים את נוכחות השתן, ומתחילים את הבדיקה של הדגימה בתוך מעגל מיקרופלואידי, לאחר מכן, התגובה הכימית נקראת על-ידי מודול אופטי. בסוף כל מדידה, הנוזל שנשאר יוצא ממנו לאסלה.

מכיוון שבאסלה הביתית משתמשים מספר בני משפחה, משולבת טכנולוגיה בשם Stream ID, הכוללת חיישני רדאר בצריכת אנרגיה נמוכה, המזהים את עוצמת הזרם של השתן, מרחק ותזוזה.

בשלב הראשוני המכשיר יאפשר שתי סוגי בדיקות: סינכרון המחזור החודשי עבור נשים ומדריך מטבולי. המכשיר יושק באירופה ברבעון השני של השנה, כאשר בהמשך גם תושק גרסה רפואית. לארה״ב הוא יגיע בהמשך, אבל רק לאחר שהוא יקבל אישור של מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA). כרגע לא כדאי להיות אופטימיים לגבי מכירתו בישראל, כי Withings לא מוכרת את מוצריה בארץ, למרות שבעבר היה ניתן להשיג אותם כאן. עלות המכשיר באירופה תעמוד על 1,900 שקל, כאשר כל מחסנית תספק 3 חודשי בדיקות.

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

לא כדאי לפספס גם…

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: