חדשות

גרמין השיקה את ה-epix Pro וה-fenix 7 Pro

גרמין השיקה שני שעוני מולטי ספורט חדשים: epix Pro וה-fenix 7 Pro, הכוללים סוללה לזמן שימוש של יותר מחודש, דור חדש לחיישן הדופק ויכולות מדידה חדשות

גרמין השיקה שני שעוני מולטי-ספורט חדשים המיועדים לחובבי הספורט המקצועי והאתגרי: הדור השני של ה-epix Pro וה-fenix 7 Pro. הדגמים מגיעים לארץ באמצעות היבואנית הרשמית רונלייט.

גרמין epix Pro. צילום יח״צ
גרמין epix Pro. צילום יח״צ

שנה שעברה גרמין השיקה לראשונה את ה-epix, אשר הציע תכונות דומות, לדגם ה-fenix, רק עם מסך AMOLED,  המספק חדות גבוהה ותאורה חזקה. השנה גרמין משיקה את הדור השני של ה-epix Pro, אשר בדומה ל-fenix 7 Pro, כולל גם תכונה שגרמין מאוד גאה בה – פנס. לא מדובר בפנס שאנחנו רגילים לראות בשעונים חכמים, המשתמש במסך לפעולה הזאת, אלא פנס נפרד הממוקם במסגרת של השעון בחלק העליון וניתן להפעלה בקלות באמצעות לחיצה כפולה על כפתור פיזי. בגרמין אומרים שזהו פתרון טוב לאנשים שרצים בלילה, כך שניתן לראות אותם.

פנס ב-fenix 7 Pro. צילום יח״צ
פנס ב-Fenix 7 Pro. צילום יח״צ

סדרת epix Pro מגיעה עם עשרות פעילויות חדשות טעונות מראש, כמו: כדורסל, כדורגל, רכיבה על סוסים ועוד. השעונים מגיעים במספר גרסאות של מסך מגע וסוללה. דגם ה-42 מ״מ מגיע עם מסך 1.2 אינץ׳ וסוללה לעד 10 ימים, דגם ה-47 מ״מ עם מסך 1.3 אינץ׳ וסוללה לעד 16 ימים ודגם ה-51 מ״מ עם מסך 1.4 אינץ׳ וסוללה לעד 31 ימים. השעונים מגיעים עם זכוכית מסוג ספיר קריסטל.

דגמי ה-fenix 7 Pro מאופיינים בזמן עבודה ארוך באמצעות הסוללה הפנימית, זאת מספקת עד 37 ימי פעילות, בזכות טעינה סולארית. דגם ה-42 מ״מ מגיע עם מסך 1.2 אינץ׳ וסוללה לעד 11 ימים או 14 ימים עם טעינה סולארית, דגם ה-47 מ״מ עם מסך 1.3 אינץ׳ עם סוללה ל-18 ימים או 22 ימים במצב סולארי וגרסת 51 מ״מ עם מסך 1.4 אינץ׳ וסוללה ל-28 יום או 37 במצב סולארי. הדגמים האלו מגיעים עם זכוכית מסוג ספיר.

השעונים כוללים חיישן דופק חדש (דור 5), המגיע בעיצוב חדש ויכולת ניטור משופרת בזכות המבנה האופטי שלו והאלגוריתמים הספציפיים לפעילויות ספורט. האלגוריתמים מאפשרים מעקב משופר אחר ביצועים ובכך מקלים על ההבנה של האופן שבו הגוף מגיב לאימון.

ציון סיבולת ומצב תצוגה אדום

תכונות חדשות בשעונים: ציון סיבולת (Endurance Score) – בא לתת פתרון טוב יותר לעומת נתוני ה-VO2Max שהשעונים של גרמין מספקים. ציון הסיבולת כאן תוכנן לספורטאים והוא מנתח את רמת הכושר, היסטוריית האימונים ועומס האימונים. תכונה אחרת היא לאימונים על גבעות וכאן גרמין מציעה לקבל ציון גם על האימון הזה (Hill Score). הציון מאפשר להבין טוב יותר את השיפורים לאורך הזמן, כאשר הציון יודע להתייחס לריצות במישורים ועליות.

מצב Red Shift החדש משנה את צבעי התצוגה לאדום על מנת להסתגל טוב יותר לתנאים חשוכים, ולהפחית הפרעות במחזור השינה. כמו כן, ניתן להוריד לשעון מפות שטח לריצה, הכוללות מידע על הטמפרטורה, רוחות ועננים באזור. בשביל לחסוך במעבר בין תפריטים בזמן אימון עם המפה, גרמין מציעה מסך מפוצל הכולל את המפה עצמה ונתונים נוספים, כמו המרחק והקצב. בנוסף, גרמין גם השיקה שירות מפות בתשלום – Outdoor Maps Plus, שמספק מידע מפורט יותר של מפות השטח ותצלומי לוויין.

מחירו של ה-epix Pro מתחיל מה-4,100 שקל וה-fenix 7 Pro מ-3,700 שקל. השעונים מגיעים עם אחריות לשנתיים, תמיכה בעברית ומפות טופוגרפיות של ישראל.

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

לא כדאי לפספס גם…

תגובה אחת

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: