כללי

טיפים וטריקים לצילום בסמארטפון

החופש הגדול אומנם תכף מסתיים, אבל כבר מעבר לפינה נמצאים החגים ואיתם המון הזדמנויות לצלם תמונות משפחתיות עם הסמארטפון. הכנו לכם מדריך קצר בשיתוף ווסטרן דיגיטל, שיעזור לכם להוציא את התמונה הטובה ביותר

החופש הגדול אומנם תכף מסתיים, אבל כבר מעבר לפינה נמצאים החגים ואיתם המון הזדמנויות לצלם תמונות משפחתיות עם הסמארטפון. הכנו לכם מדריך קצר בשיתוף ווסטרן דיגיטל, שיעזור לכם להוציא את התמונה הטובה ביותר.

סנדיסק EXTREME PRO Portable SSD v2. צילום ווסטרן דיגיטל
סנדיסק EXTREME PRO Portable SSD v2. צילום ווסטרן דיגיטל

הכירו את מצלמת הסמארטפון שלכם – הצעד הראשון הוא להכיר את מצלמת הסמארטפון שלכם. האם יש לו הגדרות ידניות? אם כן, בדקו וחקרו אותן. שימו לב לתכונות כמו מיקוד וחשיפה. לחצו על תמונות באמצעות הגדרות שונות ובחנו את ההבדלים בין התמונות. פונקציה חשובה נוספת היא רזולוציית צילום. כיום טלפונים רבים מסוגלים לצלם אפילו וידאו 8K, בעוד 4K או UHD הפכו לנפוצים למדי. רזולוציה גבוה יותר פירושה יותר פיקסלים בסרטון, כך שפירוט וחדות התמונה טובים יותר. אך צילום והקלטה ב-4K ומעלה פירושם גם דרישה של יותר שטח אחסון בסמארטפון. מומלץ להשתמש בכרטיסי microSD מהירים במיוחד, כגון כרטיס microSD של SanDisk Extreme על מנת לאפשר שטח אחסון מספק עבור הצילומים. הדרך הטובה ביותר להכיר את מצלמת הטלפון שלך היא ללחוץ על תמונות רבות, ככל שתלחצו על יותר תמונות ותבחנו אותן עם הגדרות השונות, כך תבינו יותר את ההבדלים, ותדעו להשתמש במצלמה במצבים שונים כמו תאורה משתנה.

גלו את התאורה הטבעית – נסו לצלם בחוץ בתאורה טבעית. תגלו שהתמונות שנלחצו בחוץ שונות ועשירות בתכלית מאלה שצילמתם בתוך הבית. הנקודה החשובה שיש לשים לב אליה, היא שהתאורה לא רק מגדירה את הבהירות והחשיפה של התמונות שלכם, אלא היא גם מגדירה את הטון ואת מצב הרוח של התמונה. במידת האפשר, ודאו שמה שמופיע במצלמה מואר היטב מלפנים ולא מוסתר מצללית של אור חזק מאחור. במידה ויש צלליות, שחקו עם זוויות הצילום ואולי תצא לכם תמונה מעניינת מבחינת הצללות.

הבעיה המוכרת – אין מספיק שטח אחסון

מספיק שטח אחסון – בהחלט לא הייתם רוצים מצב שבו אתם באמצע לחיצה על כמה מהתמונות הטובות ביותר ומסך הסמארטפון שלכם נדלק עם הודעת “אין יותר אחסון” או יותר גרוע מזה, שהטלפון שלכם פשוט קורס ללא התראה מוקדמת. ההגיון אומר להתחיל למחוק תמונות, אך אנחנו לא חייבים ישר ללכת על הפיתרון הזמני הזה, שהרי הטלפון יתמלא בתמונות חדשות. התמונות שלנו הן הזיכרונות שלנו, ואנחנו צריכים להיות מסוגלים לשמור על זה. ישנם שפע של פתרונות אחסון זמינים כיום, כגון כרטיסי SanDisk Extreme microSD שמציע קיבולות מגוונות ואידיאלי להגדלת הזיכרון. אפשרויות אחרות כוללות SanDisk Ultra Dual Drive USB Type-C שמפנה בקלות מקום בטלפון החכם שלך ומעביר תוכן בין מכשירים תואמים; סמארטפונים, טאבלטים ומחשבים ניידים. אפשרות נוספת כוללת כונני SSD חיצוניים של SanDisk Extreme או דיסק-און-קי מותאם לסמארטפון, המאפשרים העברת קבצים ובחזרה ללא כבלים.

צילום יציב – התנועות הקטנות ביותר יכולות להרוס את התמונה שלך, לכן, חשוב מאוד לייצב את הטלפון החכם שלכם. אתם יכולים לתמוך בו עם אובייקט יציב, למשל, לנסות לתמוך אותו על קיר, סלע, או ענף וכו’. כמובן אפשר גם לרכוש חצובה קטנה וזולה שתוכננה במיוחד עבור טלפונים חכמים. ייצוב הצילום חשוב עוד יותר בתאורה חלשה, מכיוון שזמני החשיפה יהיו ארוכים יותר.

אפליקציות עריכה – יש הרבה אפליקציות עריכה זמינות היום, רבות מהן אפילו חינמיות – לפחות הפונקציות הבסיסיות הן בחינם. אל תגבילו את אפשרויות הצילום לשימוש רק באפשרויות העריכה שמציעה הסמארטפון שלך. השתמש באפליקציות עריכה אלה כדי להוסיף רכיבים נוספים כגון עומק, גוון ומצב רוח לתמונות שלך.  אפליקציות רבות מציעות גם תיקון “בנגיעה אחת” בלבד, שיעשה שינוי מרהיב בתמונה שלכם כמעט ללא מאמץ מצדכם.

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

לא כדאי לפספס גם…

2 תגובות

  1. למה תמיד הצעות לסמארטפון…מה עם המכשירים האחרים שהציבור מחזיקים.. כמו
    S 20 או כול נייד אחר …הרבה תנאים מעלים הצעות לציבור בהרבה דברים חשובים לניידים ועיצוב מעולות …אז בבקשה תנו הצעות גם למכשירים אחרים…

    1. הטיפ הראשון שלדעתי יתקן את איכות הצילום אצל רבים שאינם מודעים לחשיבותו הוא ניקוי עדשות המצלמה. טלפון הוא מצלמה שאם נרצה או לא או אנו נוגעים בעדשות בלי כוונה ומלכלכים במעטה שומני הגורם לתמונה להיות מטושטשת ועם הילה סביב למקורות אור.
      אנשים שהקשיבו לטיפ הזה הודו כי התוצאות נפלאות

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: