חדשות

סמסונג השיקה כלי אבטחה חדש לסמארטפונים שלה

סמסונג השיקה כלי אבטחה חדש – Auto Blocker ב-One UI 6

סמסונג החלה בעדכון גרסה למערכת ההפעלה אנדרואיד 14 לצד הממשק החדש שלה – One UI 6. העדכון מיועד כרגע למכשירי Galaxy S23. אחת התוספות בעדכון הוא כלי אבטחה חדש – Auto Blocker, היכול למנוע התקנה של יישומים ממקורות לא ידועים, הכולל גם הורדות עקיפות או Sideloading.

להורדות עקיפות, כשהן רצויות ומכוונות, יש יתרונות רבים, ביניהם התאמה משופרת של היישום לצורכי המשתמש ושליטה בפונקציונליות של המכשיר. מי שמעוניין לבצע הורדה עקיפה מאובטחת לא ירגיש שינוי מכיוון שתכונה זו מושבתת כברירת מחדל. אבל למי שלא נוהג לבצע הורדות עקיפות או שאינו זקוק להתאמה נרחבת של יישומים, יעניק ה-Auto Blocker שקט נפשי שכן הפעלתו תבלום התקפות הנדסה חברתית כמו הונאות פישינג, שבמסגרתן מנסה התוקף לשדל את המשתמש להתקין תוכנה זדונית.

ה-Auto Blocker מציע מגוון בקרות נוספות, כולל הפעלת בדיקות אבטחה ליישומים במטרה לאתר תוכנות זדוניות ולמנוע הפעלת פקודות מזיקות והתקנות תוכנה דרך כבל USB. אמצעים אלה עשויים לעזור בהגנה על משתמשים במצבים שבהם יש למישהו גישה פיזית למכשיר שלהם, למשל כשטוענים את הטלפון בשדה התעופה.

סמסונג Message Guard
סמסונג Message Guard

תכונה זו מגיעה גם עם עדכון של ה-Message Guard, שנועד להגן על המכשיר מפני התקפות “אפס קליקים” (Zero Click) ומהודעות ישירות שנושאות קוד זדוני. הכלי שהושק במקור עבור יישומי ההודעות של גוגל וסמסונג, יכול עכשיו לעזור למשתמשים להגן על עצמם גם בעבודה עם יישומים חיצוניים. הוא בעצם נותן להם אפשרויות בחירה נרחבות יותר בהגנה מפני יישומים שימושיים.

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

לא כדאי לפספס גם…

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: