כללי

סקירה: Inpris Way – לשלוט בסמארטפון מההגה ברכב

תפעול של סמארטפון בזמן נהיגה הוא בעייתי ומסוכן, סטארט אפ ישראלי בשם Inpris מציע שלט חכם להגה, המאפשר לענות לשיחות וואטס אפ, לחייג ולשלוט בספוטיפיי ובווייז. המחיר 300 שקל

שליטה בסמארטפון ברכב היא דבר בעייתי מאוד ומסוכן. בישראל המצב אפילו מתסכל יותר מהעולם, כי גוגל לא מציעה את העוזרת הקולית שלה בעברית (או את אפליקציית אנדרואיד אוטו) וסירי לא מציעה פתרון מספיק טוב באייפון בזמן נהיגה. מהסיבה הזאת, תפעול הסמארטפון עבור פעולות של חיוג, תפעול ווייז או אפליקציית המוזיקה קשה במיוחד, כאשר רוצים לבצע אותה ללא מגע בטלפון או הורדת הידיים מההגה. אחד הפתרונות שקיימים היום היא אפליקציית “מירי”, אבל היא עדיין לא נותנת פתרון מושלם.

Inpris Way, צילום צחי הופמן
Inpris Way, צילום צחי הופמן

הסטארט אפ הישראלי Inpris מציע פתרון של שלט המתחבר להגה ומאפשר לשלוט באפליקציות מסוימות בסמארטפון ישירות מהשלט, המחיר שלו לא יקר (300 שקל) והוא מיועד כרגע לבעלי מכשירי אנדרואיד (עד סוף שנה מתוכננת התאמה לאייפון).

Inpris Way: מתפעלים את השלט, מבלי להסתכל במסך הסמארטפון

עיצוב והתקנה: האינפריס הוא בעצם שלט קטן מגומי המחובר לרצועה קטנה. את האינפריס תופסים על-גבי ההגה עם הרצועה. לפחות אצלי הוא ישב בצורה מהודקת להגה ולא זז. על גבי האינפריס קיימים 9 כפתורים עם בליטה מסוימת, כך שקל להרגיש אותם בזמן הנהיגה, מבלי להסתכל על השלט. במשך הזמן, מצליחים לזכור איפה כל כפתור נמצא והתפעול הופך לעוד יותר חלק.

בכל פעם שתיכנסו לרכב, תצטרכו לבצע לחיצה קצרה על כפתור ההפעלה בשלט ושוב לבצע לחיצה כזאת, כאשר תצאו מהרכב. אם תשכחו את השלט עובד, הוא יכבה לאחר כמה דקות. השלט עצמו עובד על סוללת כפתור. ניתן לקבוע שהאפליקציה של אינפריס תתחיל לפעול באופן אוטומטי כאשר מתחברים לדיבורית של הרכב, מה שחוסך התעסקות בהפעלה שלה, אבל כן צריך לזכור לכבות אותה או להשאיר אותה ברקע בסיום הנהיגה.

ההפעלה הראשונית דורשת מעט התעסקות בבחירת כל האפשרויות של המערכת (הרחבה עליהן בהמשך), זה תהליך מעט ארוך, אבל הוא חוסך התעסקות נוספת לאחר שמתחילים להשתמש במוצר.

Inpris Way, צילום צחי הופמן
Inpris Way, צילום צחי הופמן

Inpris Way: הקראת הודעות ומענה בהודעה קולית

תפעול ואפליקציה: התפעול של האינפריס מתחלק לשניים: השלט והאפליקציה. ממשק האפליקציה בנוי בדומה לתצורת השלט, והוא בעצם מסך התצוגה של המוצר.

אינפריס מתחלק ל-5 אזורים: ניווט – לחיצה על החץ העליון תאפשר לנווט ל-4 כתובות מוגדרות מראש, שיחות – לחיצה על החץ הימני תאפשר לחייג ל-4 יעדים מעודפים (ניתן לבצע חיוג ליעדים אחרים בפקודה קולית), רדיו – לחיצה על החץ השמאלי תציע ניגון של 4 תחנות רדיו מעודפות. החץ התחתון שולח להודעות וואטסאפ ומסרונים נכנסים (הרחבה בהמשך).

בתור מי שלא ממש שומע רדיו, אלא מעדיף אפליקציות סטרימינג עבור ניגון של שירים ופודקאסטים, לא יצא לי להשתמש באופציית הרדיו והיא הייתה מיותרת מבחינתי. היה נחמד אם אפשר היה להשתמש בה עבור פודקאסטים/פלייליסטים מעודפים בספוטיפיי/דיזר.

עבור אפליקציות נוספות, ישנו כפתור של לב בחלק העליון הימני של השלט, זה מאפשר להגדיר יישומים מעודפים, כמו ווייז, ספוטיפיי, סלופארק/פנגו או כאלו של תחנות דלק. בצורה הזאת, ניתן להפעיל במהירות את ווייז מבלי לבצע כניסה דרך יעד מעודף או להאזין למוזיקה מספוטיפיי. אני הגדרתי שלחיצה אחת על הלב שולחת לווייז ולחיצה כפולה לספוטיפיי.   

את נושא הודעות הוואטס אפ הנכנסות (וגם המסרונים), Inspris פתרה, בכך שהיא משתמשת במנוע הקולי של גוגל להקראת ההודעות. זה עובד בצורה בינונית מאוד ואפילו פחות מזה, לא באשמת Inpris, אלא בגלל גוגל. ברגע שהודעה נכנסת, המערכת תקריא את ההודעה ואתם ברוב המקרים תוכלו להבין את רובה. 

המענה להודעה מתבצע בהקלטת הודעה קולית, שזה פתרון מספיק אלגנטי. קודם כל, הכתבה קולית לא עובדת בצורה מושלמת בעברית, מה שאומר, שהיא תגרום למשתמש להסיר את העיניים מהכביש, במקרה שהוא ירצה לראות שהמערכת זיהתה את מה שהוא אמר. הקלטת הודעה, לא דורשת שום דבר, מלבד לחיצה על השלט להפעלת ההקלטה ולחיצה נוספת לשליחה שלה. ניתן גם להגיב בלחיצה בודדת עם הודעת טקסט גנרית “אני בנהיגה, אתקשר מאוחר יותר”.

יכולת ההפעלה הקולית כאן, מאפשרת לחייג לאנשי קשר השמורים בזיכרון הטלפון או לנווט לכל כתובת שרוצים, באמצעות לחיצה ארוכה על כפתור הטלפון/ניווט בשלט ואז בקשה ליעד או איש הקשר המבוקש.

Inpris Way: חייבים לעבור על כל ההודעות

מה שכן הפריע לי, שלפעמים האפליקציה אספה הודעות אליה, זה כנראה קרה כי שכחתי את האפליקציה פתוחה שיצאתי מהרכב או שאני לא יודע למה. הבעיה כאן, שכאשר נכנסתי שוב לרכב, גיליתי שאני צריך לעבור על כל 20 ההודעות (לבצע דילוג אחד אחד), עד שאני אגיע להודעה החדשה. אני לא מצאתי אופציה לניקוי מהיר של ההודעות.

התפעול עצמו של אינפריס דורש מספר ימי שימוש, בהם מתרגלים לבצע את הפעולות מבלי להתרכז במוצר. זה אכן עובד טוב וכן מאפשר להתרכז בנהיגה, מבלי כמעט לגעת בטלפון, אבל לפעמים, אתם נמצאים בספוטיפיי מפעילים שיר ואז עוברים לווייז או רוצים לחייג והמוזיקה נעצרת ואתם לא מבינים למה.

מה שתסכל אותי באפליקציה, שהיא דורשת הפעלה באמצעות קוד. זה אולי נשמע סביר, אבל הקוד הוא חד פעמי והחברה נותנת רק שלושה קודים בערכה. מה שאומר, שאם אתם ובן/בת הזוג שלכם גם נוהגים ברכב, תשארו עם קוד אחד, אותו תבזבזו מתי שתחליפו סמארטפון או תפרמטו את המכשיר. ב-Inpris אמרו לי שאפשר לבקש מהם עוד קודים, אבל למה לא פשוט לאפשר לאדם הרוכש מוצר, להתקין את האפליקציה בכמה סמארטפונים שלו שהוא רוצה?

מחיר: 300 שקל דרך אתר החברה

בשורה התחתונה, המוצר של אינפריס לא מושלם, הוא דורש עוד ליטוש בממשק, אבל הוא כן נותן כבר עכשיו פתרון טוב, למי שרוצה אופציה לענות להודעות וואטס אפ שנכנסות בזמן נהיגה או תפעול של אפליקציית המוזיקה והניווט, מבלי לגעת במסך הסמארטפון ובצורה שלא פוגעת כמעט בהיסח הדעת.

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

לא כדאי לפספס גם…

חודשיים חינם ל-NEXT TV לבעלי טלוויזיות LG

סקירה: OLED GX של LG – טלוויזיה שהיא תמונה

פרויקט מיוחד: 4 לפטופים עד 3,000 שקל

5 תגובות

    1. 99 בקושי יכסה את עלויות החומרה ובמוצר כזה התוכנה עצמה עולה הון תועפות – פיתוח, תחזוקה, שרתים וכו’.
      דווקא מחיר זול ביחס למה שהוא נותן.

  1. זה בדיוק העניין, המוצר באיכות בינונית ומטה. המחיר עלה ל 350 שח. הוא לא נעים לתפעול ולא עובר חלק. רכשתי לפני כשבוע וחצי כפיילוט אופציונאלי לצי הרכים שלי ולצערי לא אמשיך להשתמש בו. אולי אם תצא גירסה יותר איכותית בעתיד….

    1. גם אני מהמאוכזבים. רכשתי לפני כמה שבועות ולא עובד לי. אף אחד מהתמיכה לא טורח באמת לחזור אלי למרות שביקשתי כמה פעמים.

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: