כללי

סקירה: סמסונג גלקסי SmartTag – מחזיק מפתחות חכם

הגלקסי SmartTag היא התגית החכמה של סמסונג, זאת מאפשרת לאתר חפצים אבודים בבית וגם מחוצה לו. בנוסף, ניתן לתפעל באמצעותה תאורה חכמה או מיזוג

לצד השקת סדרת הגלקסי S21, הציגה סמסונג גם קטגוריה חדשה של מוצרים בקטלוג שלה – מחזיק מפתחות חכם בשם Galaxy SmartTag. מדובר בקטגוריית מוצרים הפופולארית קצת יותר מעבר לים מאשר ישראל, כאשר חברות כמו: Tile, chipolo ו-TrackR פעילות בה.

סמסונג גלקסי SmartTag. צילום צחי הופמן
סמסונג גלקסי SmartTag. צילום צחי הופמן

עיצוב: קומפקטי בצבע שחור או לבן

ה-SmartTag מגיע במבנה קומפקטי בצורת מלבן בצבע שחור או לבן. הוא בנוי כמחזיק מפתחות עם חור בחלק העליון, כך שניתן לחבר אותו למוצרים שונים או לשרשרת של בעל חיים. המטרה של ה-SmartTag היא להיבלע עם המוצר שאליו תחברו אותו, ואת זה הוא עושה היטב. למרות זאת, בעתיד הוא יגיע בצבעים שונים, שיתנו לו מראה בולט יותר.

סמסונג גלקסי SmartTag. צילום יח”צ

אפליקציה: למצוא את המפתחות בכל מקום

האפליקציה SmartThings המשמשת לשליטה במוצרים חכמים בבית, מאפשרת גם למצוא את תגיות ה-SmartTag. בתוך האפליקציה מקבלים תצוגה על גבי מפה עם המקום האחרון שבה נמצאה התגית. לחיצה עליה מאפשרת לראות עד כמה התגית קרובה למשתמש (או יותר נכון לסמארטפון) באמצעות ממשק גראפי המאפשר להבין עד כמה רחוקים/קרובים למוצר. כמו כן, ניתן לגרום לתגית לצלצל וכך למצוא אותה.

סמסונג משתמשת במספר העצום של המשתמשים שלה, במטרה למצוא מוצרים שנאבדו ורחוקים פיזית מהמשתמש. האופציה הזאת גורמת לתגית לשדר באמצעות בלוטות’ את המיקום שלה לסמארטפוני סמסונג אחרים וכך לאפשר את האיתור. בסמסונג מציינים שהתקשורת הזאת מתבצעת בצורה מוצפנת. עבור השימוש באופציה הזאת, יש צורך לסמן באפליקציה שהמוצר נאבד וכך תתקבל התראה כאשר סמארטפון סמסונג אחר יהיה בקרבתו.

שליטה במוצרים חכמים בבית

תכונה נחמדה ב-SmartTag היא שליטה במוצרים חכמים בבית, שליחת הודעה גנרית לאיש קשר, שינוי פרופיל המיקום של הסמארטפון, למשל, בית, עבור הגדרת עוצמת צלצול ושינויים נוספים. אני בחרתי להשתמש בשליטה במוצרים חכמים בבית, כאשר התכונה שהגדרתי היא הדלקה/כיבוי של התאורה בסלון. בלחיצה קצרה על המחזיק מפתחות, האור אצלי בסלון (מספר נורות של פיליפס Hue) נדלקו או נכבו. כמובן, שניתן לבצע הגדרות שונות ולא רק של תאורה, לפי המוצרים החכמים שיש לכם בבית. למשל, הפעלה של המזגן.

ה-SmarTag מאפשר להגדיר שתי פעולות שונות, אחת בלחיצה קצרה והשנייה בלחיצה ארוכה, מה שמאפשר לבצע יותר פעולות עם המוצר הזה. כמובן, שהמוצרים החכמים צריכים לתמוך באקוסיסטם של סמסונג – SmartThings.

סמסונג גלקסי SmartTag. צילום צחי הופמן

למצוא את הסמארטפון

ה-SmarTag גם מאפשר למצוא את הסמארטפון, במקרה שזה נעלם לכם מתחת לספה או בחדר אחר. הדבר מתבצע באמצעות לחיצה כפולה על התגית. ה-SmartTag מוגבל לטווח של 120 מטר באמצעות תקשורת בלוטות’ בה הוא פועל, אבל אם יש לכם גם טאבלט בבית של סמסונג, המחובר באמצעות אותו חשבון סמסונג, זה בעצם ישמש כמגבר ויאפשר להעביר את הפקודה למכשיר האבוד. האופציה הזאת פעילה ותגרום לסמארטפון לצלצל, גם אם הוא הוגדר לרטט או שקט.

גלקסי SmartTag Plus – הדור הבא

מלבד הגלקסי SmartTag שיגיע לחנויות בארץ החל מאמצע פברואר, סמסונג גם תמכור בהמשך השנה את ה-SmartTag Plus אשר כולל טכנולוגיית UWB. זאת מאפשרת דיוק טוב יותר במציאת המוצר וגם הכוונה אליו. במקרה הזה, סמסונג מאפשרת למכשירי הגלקסי S21 Plus ו-S21 Ultra התומכים ב-UWB לאתר את מחזיק המפתחות האבוד באמצעות ממשק מציאות מורחבת (AR). המשתמש יראה על המסך (באמצעות המצלמה) את המציאות ויוצג עבורו חץ המראה איפה הוא צריך לחפש את המפתח.

סוללת כפתור לשימוש במשך כשנה

ה-SmartTag משתמש בסוללת CR2032 (סוללת כפתור). זמן העבודה של הסוללה אמור להיות כשנה (תלוי שימוש).

מחיר: 150 שקל (החל מאמצע פברואר)

בשורה התחתונה, אומנם סמסונג לא המציאה את הקטגוריה של תגיות חכמות, אבל היא בהחלט משכללת אותה ומציעה פתרון נוח, למי שנוהג לאבד את החפצים שלו ורוצה דרך קלה למצוא אותם.

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

לא כדאי לפספס גם…

איפה תמצאו את הגלקסי S21 הזול ביותר?

סקירה: סמסונג Galaxy S21 Ultra – מסך איכותי ומצלמה מצוינת

סקירה: גלקסי S20 FE 5G – הסמארטפון הזול ביותר בסדרת הדגל של סמסונג

8 תגובות

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: