אוזניות

סקירה: סמסונג Galaxy Buds Pro – אוזניות מצוינות לשיחות

האוזניות נטולות החוטים האחרונות מבית סמסונג הן ה-Galaxy Buds Pro. מדובר באוזניות מעוצבות מאוד, אשר כוללות שיפורים בתחום הסינון רעשים האקטיבי, ניהול שיחות באיכות טובה ומיגון למים

ה-Galaxy Buds Pro הן האוזניות האחרונות שהגיעו לשוק מבית סמסונג, מדובר באוזניות נטולות חוטים (True Wireless) המבטיחות שיפורים מקצועיים יותר לעומת הדגמים הקודמים. כמו: טכנולוגיית סינון רעשים אקטיבית (ANC), סאונד ב-360 מעלות ומיגון מפני מים. בדומה לדגמים קודמים של סמסונג, החברה שילבה אותן בערכת המזמינים המקדימים של חלק מדגמי ה-Galaxy S21 והיא גם מציעה מחירי הנחה עליהן, בעת רכישת סמארטפוני הדגל שלה, כך שכדאי לדעת שניתן להשיג אותן תחת תג מחיר נמוך יותר מזה שהן נמכרות היום ביבוא רשמי – 800 שקל.

סמסונג Galaxy Buds Pro. צילום צחי הופמן
סמסונג Galaxy Buds Pro. צילום צחי הופמן

עיצוב: מעוצבות היטב עם מיגון מפני מים

ה-Buds Pro קיבלו השראה מהדור הקודם – Buds Live, לא מדובר במבנה השעועית, אלא במראה המבריק והנוצץ, המגיע במספר צבעים (כסוף, סגלגל ושחור). מדובר באוזניות שנראות טוב והן גם לא בולטות יותר מדי מהאוזניים (המראה המבריק שלהן דווקא כן בולט). ה-Buds Pro מגיעות במבנה סטנדרטי יותר מהדור הקודם, אבל אני חייב לציין שבעוד שרוב אוזניות נטולות החוטים נוחות לי באוזניים ויושבות בצורה יציבה, הדגם הזה הרגיש חופשי ולא ביצע אטימה טובה, לא משנה כמה שיחקתי עם מתאמי הסיליקון המגיעים בערכה. כמו כן, מדובר במתאמי סיליקון עם מחברים מוזרים, שלא אפשרו לי להשתמש במתאמים מדגמים אחרים שיש לי. מבחינת מיגון למים, סמסונג בחרה כאן בתקן IPX7, זה אומר שהן ישרדו זיעה, גשם וכנראה גם טבילה במים.

התייחסות לא פחות חשובה היא לנרתיק הטעינה של ה-Buds Pro, מדובר בנרתיק זהה לזה שב-Buds Live, אבל לא מדובר בדבר רע, זהו נרתיק סופר נוח, שגם נראה טוב.

סמסונג Galaxy Buds Pro. צילום צחי הופמן
סמסונג Galaxy Buds Pro. צילום צחי הופמן

שליטה: משטח מגע וחיישן תנועה

סמסונג אוהבת להשתמש במשטחי מגע באוזניות שלה, אבל אם ב-Buds Live השימוש היה פחות נוח, כאן דווקא אין בעיה להפעיל/לעצור את השיר המתנגן בנגיעה קלה, נגיעה כפולה תפעיל את השיר הבא/תענה/תנתק שיחה, בעוד שלוש נגיעות יפעילו את הרצועה הקודמת. נגיעה ארוכה בצד הימני תגביר את הווליום, בעוד שבצד השמאלי תנמיך אותו. יש אפשרות לבחור שימושים שונים ללחיצה הארוכה: הפעלת ספוטיפיי, העוזרת הקולית ביקסבי או סינון רעשים אקטיבי/צלילי סביבה. בעוד שהשימוש במשטח המגע נוח, יש לו גם חיסרון, פעמים רבות שנגעתי באוזניה, ביצעתי פעולה שלא התכוונתי אליה. האוזניות גם כוללות חיישן, המזהה הוצאה שלהן מהאוזניים לעצירת השיר המתנגן (החזרה האוזניות לא מפעילה את השיר מחדש).

בדומה לאוזניות אחרות של סמסונג, גם ה-Buds Pro יודעות לעבור באופן אוטומטי בין הסמארטפון לטאבלט של המשתמש, כל עוד מדובר במכשיר סמסונג. גם היכולת הזאת עובדת בצורה חלקה ומחזקת את הסיבה לקנות מוצרים מאותו אקוסיסטם של סמסונג.

סמסונג Galaxy Buds Pro. צילום מסך
סמסונג Galaxy Buds Pro. צילום מסך

סאונד: סמסונג שילבה כאן וופר של 11 מ”מ וטוויטר של 6.5 מ”מ ,הצליל המתקבל פתוח, נעים, ברור, כאשר הבאס מורגש וניתן לבצע התאמה דרך הפרופילים המוגדרים מראש באפליקציה. מצד שני, לפעמים האוזניות מספקות צליל חלול ועמוס בטראבל. הווליום המקסימלי שלהן בהחלט מספיק ולא הרגשתי שאני צריך להאזין להן ברמה המקסימלית. סמסונג שילבה כאן את טכנולוגיית סינון הרעשים האקטיבית, שבעיקר מצליחה לסנן רעשים בתדר נמוך, כאשר קולות אנשים, טלוויזיה וכו’ נשמעים בצורה ברורה. אני לא הרגשתי שהאטימה שלהן הייתה מספיק טובה עבורי, במיוחד שלא הצלחתי לקבל אטימה פאסיבית בצורה מספקת.

סמסונג מציעה כאן צליל ב- 360 מעלות אשר מיועד רק לווידיאו והוא לא עובד בהאזנה למוזיקה, נגיד דרך דיזר 360. בגדול, זה אומר שהתכונה הזאת מאפשרת לצליל להישמע כאילו הוא בוקע מהסמארטפון שלכם וכאשר אתם מזיזים את הראש ימינה או שמאלה, הצליל זז איתכם. לדוגמא, אם תזיזו את הראש שמאלה, הצליל באוזניה הימנית יהיה חלש יותר. לטעמי, לא היה שיפור בחוויית האזנה כרגע עם ה-360.

ה-Buds Pro יודעות לחסוך לכם את ההתעסקות עם האוזניות כאשר אתם רוצים להתחיל לשוחח עם אדם הנמצא בקרבתכם. במקום שתעצרו את השיר ותוציאו את אחת האוזניות מהאוזניים, ה-Buds Pro ינמיכו את הווליום של השיר המתנגן ויפתחו את המיקרופונים החיצוניים. זה יקרה ברגע שתתחילו לדבר. מדובר ביכולת זיהוי קולית המתמקדת עם המיקרופון באדם שמדבר אליכם והיא משתמשת בבינה מלאכותית בכדי להבחין בקול שלכם.

סמסונג Galaxy Buds Pro. צילום צחי הופמן
סמסונג Galaxy Buds Pro. צילום צחי הופמן

שיחות: מתמודדות היטב עם רעשי רחוב

סמסונג שמה דגש ב-Buds Pro על שיחות הטלפון, היא שילבה בהן מערך של 3 מיקרופונים ומד תאוצה (ה-Voice Pickup Unit), אשר יודעים להפריד צלילי רקע. אחד המיקרופונים החיצוניים כולל טכנולוגיית High SNR, המסייע לצמצם קולות רקע וטכנולוגיית ה-Wind Shield באה לפתור את נושא השיחות ברוח. במבחן המציאות, גם בשיחה ברחוב באזור רועש, בקושי אפשר היה להרגיש ברעשי המכוניות או הרוח, כאשר רק שיחות של אנשים שהיו ממש קרובים אליי נשמעו. מצד שני, נראה שבמטרה לעמעם את קולות הרקע, הקול שלי נשמע מעט מתכתי.

סוללה: יש טעינה אלחוטית

 זמן הניגון עומד כאן על כ-5 שעות ובסך הכל 18 שעות עם הנרתיק. בדומה לדורות הקודמים, גם את האוזניות האלו אפשר להטעין באמצעות טעינה אלחוטית.

מחיר: 800 שקל

בשורה התחתונה, אם אתם רוכשים סמארטפון של סמסונג ויכולים לקנות את האוזניות בהנחה משמעותית, אתם לא תצטערו. ה-Galaxy Buds Pro מציעות צליל מוצלח (כל עוד תצליחו להגיע לאטימה פאסיבית טובה עם מתאמי הסיליקון), זיהוי קולי אוטומטי לניהול שיחות עם אנשים בסביבה הקרובה והן גם נראות טוב.

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

לא כדאי לפספס גם…

סקירה: סמסונג גלקסי SmartTag – מחזיק מפתחות חכם

סקירה: סמסונג Galaxy S21 Ultra – מסך איכותי ומצלמה מצוינת

סקירה: ג’ברה Elite 85t – מקצה שיפורים בתחום הסאונד והשיחות

6 תגובות

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: