כללי

סקירה: ToothWave – צחצחתי שיניים עם מברשת בטכנולוגיית תדר רדיו

מברשת השיניים החשמלית של Silk`n כוללת טכנולוגיה ישראלית ייחודית להפחתת האבנית באמצעות תדר רדיו. ToothWave עלתה לאחרונה על המדף, כאשר היא צריכה להתמודד מול התחרות של Oral B ופיליפס

יצרניות מברשות השיניים מנסות מדי תקופה, לשפר את הטכנולוגיה המציעה לשמור על השיניים שלנו נקיות ולבנות. בין אם מדובר בטכנולוגיית בינה מלאכותית או שילוב של אפליקציות, המברשות שיניים שלנו הופכות למשוכללות ויקרות יותר. ToothWave היא מברשת שיניים חשמלית מבית חברת Silk`n הישראלית, אשר מבטיחה להפחית אבנית, בטכנולוגיית תדר רדיו בעלת פטנט.

מברשת שיניים חשמלית ToothWave צילום דן לב
מברשת שיניים חשמלית ToothWave צילום דן לב

במבט ראשון, ה-ToothWave נראית כמו עוד מברשת שיניים חשמלית סטנדרטית, אשר מגיעה בצבע לבן, כאשר בחלק הקדמי קיים אזור כסוף, בו ממוקמים חיוויים על מצב ההפעלה שלה. למברשת כפתור בודד המאפשר לשנות את מצבי ההפעלה וחיווי המציין באיזה מצב היא נמצאת.

הטכנולוגיה שעומדת מאחורי המברשת היא אנרגיית תדר רדיו (RF), בה נעשה שימוש ברפואה וטיפולים אסתטיים. במהלך מחקר של החברה, שבדק את השפעת תדר הרדיו על מזהמים שונים המצויים על השיניים, גילו ב-Silk`n שהאבנית מופחתת בהדרגה בעקבות השימוש בטכנולוגיה הזאת, כולל כתמים ומזהמים אחרים.

Silk`n ToothWave. צילום צחי הופמן
Silk`n ToothWave. צילום צחי הופמן

תדר רדיו לניקוי אבנית

המברשת משתמשת בזרם חילופין בתדר רדיו בכדי לפרק משקעים קשים המצויים על פני השן. בראש המברשת מוטמעות שתי אלקטרודות וביניהן מחסום סיליקון. עם הפעלת המברשת, זרם חליפין בתדר הרדיו עובר בין שתי האלקטרודות ומדלג מעל מחסום הסיליקון. כך הוא מגיע אל פני השן ומסיע איתו מולקולות טעונות המצויות בכל משחת שיניים. לדברי החברה, זרם המולקולות הטעונות בקרבת פני השן, מערער את יציבות הקשרים האלקטרוסטטיים שמחזיקים את האבנית, הכתמים ושאר המזהמים העיקשים, והם מתפרקים בהדרגה במהלך שימוש קבוע במברשת.

אלונה טל ToothWave. צלם Rowan Daly
אלונה טל ToothWave. צלם Rowan Daly

ראש מברשת רך, הרבה משחת שיניים

התחושה במהלך השימוש במברשת, שונה מזאת בשימוש במברשת חשמלית אחרת, היא מעקצצת יותר ולקח לי זמן רב עד שהתרגלתי והתחלתי להשתמש בעוצמה הגבוהה ביותר שלה. מה שכן, אין צורך להפעיל עוצמה כלשהי של היד במהלך הצחצוח, מאחר ו-ToothWave לא פועלת באמצעות פעולה מכאנית וראשי המברשת שלה רכים מאוד. המברשת דורשת שימוש בכמות נדיבה של משחת שיניים, לא משנה איזו. הסיבה לכך, פעולת הניקוי איננה מכאנית ולכן לא תלויה במגע ישיר בין סיבי המברשת לבין המזהמים. זרם תדר הרדיו נע על פני השטח של השן ולמעשה מגיע לכל מקום שמשחת השיניים נמצאת בו.

מבחינת ניקוי השיניים, למברשת טיימר של 2 דקות (זמן הצחצוח המומלץ), אשר מזכיר לעבור בכל 30 שניות לחלק אחר בפה. בסיום הזמן, מתבצע כיבוי אוטומטי למברשת.

אני בדקתי את המברשת במשך מספר שבועות, אין לי את היכולת להגיד אם היא אכן הצליחה להפחית את האבנית ואת זה אני כנראה אדע פחות או יותר רק בביקור הבא שלי אצל השיננית. מה שכן, למרות שמדובר במברשת משוכללת ויקרה, ב-Silk`n מציינים שעדיין צריך לבצע ניקוי מקצועי במרפאה (בדומה למברשות אחרות).

המברשת עצמה עמידה למים בתקן IP67, כך שאין בעיה לנקות אותה או להשתמש בה בזמן המקלחת.

המברשת כוללת סוללה פנימית, הנטענת על-גבי משטח טעינה. ניתן להניח את המברשת בכל פעם אחרי הצחצוח. בטעינה מלאה, המברשת מספקת שבועיים של שימוש.

מחיר: 990 שקל, הערכה כוללת שני ראשים (גדול וקטן). רכישת זוג ראשים – 90 שקל. אגב, מה שחסר בערכה הוא נרתיק נשיאה עבור המברשת.

בשורה התחתונה, ToothWave היא מברשת שיניים יקרה, בדומה למברשות פרימיום אחרות. יש לה טכנולוגיה ייחודית, אשר עובדת שונה ממברשות שיניים אחרות, כאשר היא מבטיחה להפחית את כמות האבנית.

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

לא כדאי לפספס גם…

סקירה: אורל בי – Genius X – מברשת שיניים חכמה עם בינה מלאכותית

שופרסל בפיילוט לעגלה חכמה. הלכתי לעשות איתה קניות

סקירה: פיליפס S7960 – מכונת גילוח עם בינה מלאכותית, שרוצה ללמד אתכם להתגלח טוב יותר

תגובה אחת

השאר תגובה

%d