רובוטים שואבי אבק

סקירה: שואב אבק ומנגב רטוב – Alpha 2 Pro של Viomi

הרובוט שואב אבק של Viomi כולל תחנת עגינה לריקון האבק, הוא יודע לבצע ניגוב רטוב לריצפה והוא אפילו מצליח להתנייד בבית, מבלי להיתקע בכפכפים

חברת Viomi השיקה לאחרונה בארץ, באמצעות היבואנית הרשמית רונלייט, את הרובוט שואב אבק – Alpha 2 Pro. הדגם הזה, כולל פתרון של תחנת עגינה, אליה הרובוט מרוקן את האבק באופן אוטומטי. לא מדובר בתכונה חדשה ברובוטים השואבים אבק, אבל עד השנה היא הייתה יחסית נדירה ועכשיו אנחנו רואים יותר ויותר דגמים אשר כוללים אותה.

Viomi - Alpha 2 Pro. צילום צחי הופמן
Viomi – Alpha 2 Pro. צילום צחי הופמן

שליטה ואפליקציה: Alpha 2 Pro – מיפוי מהיר של הבית

כמו חברות סיניות רבות אחרות הפועלות באקוסיסטם של שיאומי, גם Viomi משתמשת באפליקציה Mi Home עבור תפעול המוצר שלה. האפליקציה עובדת בשפה האנגלית והיא לא נתמכת בעברית, אבל היא מאפשרת תפעול יחסית נוח של הרובוט.

באמצעות האפליקציה ניתן לקבל מיפוי של הבית, לבחור אם הרובוט יצא לנקות רק חדר ספציפי, אזור מסוים וגם לראות היכן הוא נמצא בזמן אמת. האפליקציה עצמה נבנית באופן אוטומטי, כולל חלוקת החדרים, כאשר לאחר מכן ניתן לבצע עריכה שלה. כמו כן, ניתן למקם קירות וירטואליים או אזורים מסוימים שלרובוט אסור להיכנס אליהם. ניתן להגדיר שלא יכנס לחדר האמבטיה או להחליט שלא כדאי שיתקרב לחלק האחורי של שולחן העבודה, כי שם נמצאים כבלי החשמל.

ה-Alpha 2 Pro מעדכן באמצעות התראות קוליות באנגלית על הפעולות שהוא מבצע. ההתראות נשמעות באמצעות רמקול פנימי, כאשר במקרה של תקלה או סיום העבודה, מתקבלת גם הודעה בסמארטפון.

Viomi - Alpha 2 Pro. צילום צחי הופמן
Viomi – Alpha 2 Pro. צילום צחי הופמן

ניקיון: Alpha 2 Pro – מרוקן את עצמו לבד

עוצמת השאיבה של ה-Alpha 2 Pro היא חזקה וזאת עומדת על 4000Pa. ניתן באמצעות האפליקציה לבחור בין 4 עוצמות שאיבה, כאשר העוצמה הרגילה וזאת שמתחתיה, מבצעות את העבודה עם רעש סביר. הרובוט הזה גם יודע לזהות שטיחים, כך שברגע שהוא עולה עליהם, הוא מגביר באופן אוטומטי את עוצמת היניקה. מה שחבל, ש-Viomi שילבה כאן גלגלת עם שיערות בד ולא מברשת סיליקון. המברשת של הרובוט הזה, כמו רובוטים אחרים המשתמשים במברשות עם שיערות בד הן מגנט לשיערות הנתפסות עליהן. מה שמחייב כל תקופה קצרה לגזור מהן את השיערות שנתפסו.

ל-Alpha 2 Pro יש מערכת סריקת לייזר ב-360 מעלות, הכוללת בתוכה 4 חיישני לייזר וכמובן גם יכולות של בינה מלאכותית, על-מנת שאלו יעזרו לו במיפוי הבית. כל אלו אכן עוזרים לו להבין בזמן אמת את מסלול העבודה ולהימנע מהיתקלות עם חפצים הזרוקים על הריצפה. הרובוט הזה יודע לזהות אובייקטים הגדולים מ-5 מ״מ, כאשר הוא מזהה יותר מ-150 חפצים ממאגר פנימי. התכונה הזאת, אפשרה לו לנקות את הבית שלי, מבלי שהוא נתקע בחפצים, גרר אותם או פשוט הפסיק לעבוד. נגיד שהשארתי נעל בית שטוחה על הריצפה במסלול שלו, הרובוט פשוט עקף אותה וניקה גם מסביבה במעגל. זה לא דבר טריוויאלי, כי יש רובוטים שפשוט יעלו על הנעל בית, ישאבו חלק ממנה ואז יתקעו.

Viomi - Alpha 2 Pro. צילום מסך
Viomi – Alpha 2 Pro. צילום מסך

גולת הכותרת של ה-Alpha 2 Pro היא תחנת העגינה המשמשת לטעינת הרובוט וגם לריקון האבק. פעולת הריקון מתבצעת כאשר הרובוט מסיים את העבודה שלו וכל האבק עובר לשקית יעודית (אותה תצטרכו לרכוש בכל תקופה) הממוקמת באותה תחנה. את השקית צריך להחליף כל מספר חודשים או בהתאם לכמות הלכלוך שהרובוט יאסוף בבית שלכם. מדובר בפתרון שקיים גם אצל חברות אחרות והוא נוח מאוד, כי הוא חוסך מכם התעסקות רבה בריקון האבק מהשואב בכל מספר שאיבות. 

ה-Alpha 2 Pro מבצע את שאיבת האבק בצורה מוצלחת וכמעט שלא היו לי טענות אליו בחלק הזה, הדבר שכן הפריע לי, שלפעמים במהלך פעולת הניקוי של הבית, הוא החליט שהספיק לו ולמרות שהיו לו עוד חדרים לנקות, הוא הודיע שהוא סיים את העבודה שלו, כאשר הוא עושה את דרכו לתחנת העגינה.

Viomi - Alpha 2 Pro. צילום מסך
Viomi – Alpha 2 Pro. צילום מסך

אל תשתמשו במטליות החד פעמיות

בתחום הניקוי הרטוב, ה-Alpha 2 Pro מבצע ניגוב של הריצפה בעזרת מיכל המים הפנימי שלו. מדובר במיכל מים משולב עם מיכל האבק. מכיוון שהרובוט מרוקן את האבק לתחנת העגינה, זהו לא דבר קריטי שיש כאן רק מיכל משולב ולא מיכל אבק ייעודי. מיכל המים המשולב מציע מקום ל-320 מ״ל.

פעולת הניגוב הרטוב היא סבירה, אבל אל תצפו פה ליותר מדי, כי הרובוט הזה רק יסיר כתמים קלים ובעיקר יוציא אבק שנשאר. ניתן לשלב עבודת ניגוב רטוב יחד עם שאיבה, כך שלא צריך להוציא את הרובוט לפעולת השאיבה לפני פעולת הניגוב. Viomi מצרפת לערכה מספר מטליות חד פעמיות, אותן מחברים למגש פלסטיק המתחבר לחלק התחתון של הרובוט. המטליות החד פעמיות לא היו טובות והשאירו סימנים על הריצפה. מצד שני, המטלית הרב פעמית ביצעה עבודה טובה. החיסרון במטלית הרב פעמית, שצריך לשטוף אותה בכל פעם. 

מחיר: 2,560 שקל (יבואן רשמי רונלייט, שנתיים אחריות)

בשורה התחתונה, ה-Alpha 2 Pro של Viomi מצליח לעשות עבודה טובה בניקוי הבית, אם זה ביכולת שלו להסתדר עם חפצים הזרוקים על הריצפה, מיפוי טוב של הדירה, ניגוב רטוב של הריצפה וגם תחנת עגינה אליה כל האבק מתרוקן.

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

לא כדאי לפספס גם…

סקירה: Floor One S3 – שוטף ושואב ריצפה של Tineco

שואב האבק של סמסונג לא ילכלך לכם את הידיים כשתרוקנו אותו

סקירה: Deebot T9 – רובוט שואב אבק של Ecovacs

4 תגובות

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: