כללי

סקירה: MyCleanBit – מכשיר ההופך מים לחומר חיטוי

מכשיר החיטוי MyCleanBit יודע להפוך מים רגילים למי אוזון המשמשים לחיטוי משטחים בבית ואפילו את הסמארטפון. המוצר החדש עולה 1,400 שקל והוא בא לעזור לנו לחטא את הבית בצורה קלה יותר

לאחרונה השיקה חברת CleanBit הישראלית מוצר חדש בשם MyCleanBit, על פניו נראה שמדובר בבקבוק יוקרתי שרק יודע להתיז מים על לכלוכים, אבל בתוך המוצר פועלת טכנולוגיה שהחברה מציגה כמהפכנית, כאשר היא יודעת להשמיד חיידקים על גבי משטחים שונים, לבצע חיטוי היעיל פי 2 משימוש בכלור, כולל כתמי שומן, חיידקים, וירוסים ועובשים, להעלים ריחות לא טובים והכי חשוב המוצר ידידותי לסביבה.

MyCleanBit. צילום צחי הופמן
MyCleanBit. צילום צחי הופמן

טכנולוגיית היהלום

הרעיון שעומד מאחורי MyCleanBit הוא ייצור מי אוזון, חומר חיטוי טבעי, תוך שימוש במי ברז פשוטים. טכנולוגיית היהלום מוסיפה למי הברז הרגילים אוזון (O3), מה שהופך אותם לחומר חיטוי אשר אמור להשמיד 99.99% מהחיידקים, אך ללא שימוש בכימיקליים או חומרים מסוכנים. בחברה עצמה, גם אומרים שהמוצר יעיל בחיטוי וירוס הקורונה.

טכנולוגיית היהלום היא לא דבר חדש בעולם, שנה שעברה היה אפשר לראות סלבס שונים בעולם מדברים בהתלהבות עליה (למשל, שאנון דוהרטי או ברנדה בשבילכם). אחד המוצרים הפופולאריים הוא O3 Waterworks.

איך זה עובד?

על פי מדען החברה ד”ר יותם פופוביץ, ביו-פיזיקאי “הכימיה היא די פשוטה. יש למלא את המכשיר במי ברז רגילים- H2O. טכנולוגיית היהלום מבצעת אלקטרוליזה למי הברז הרגילים, כלומר, מושכת את מרכיב ה-O מ- H2O והופכת אותו ל- O3 (אוזון). פופוביץ מוסיף, “כאשר מרססים את מי האוזון על גבי המשטח הרצוי, המים מתחילים לפעול ומגיבים באופן מידי בהשמדת חיידקים, עובשים ווירוסים. לאחר הריסוס נשארות שאריות של מים וחמצן בלבד על גבי המשטח, וללא מזהמים כלל”.

מי האוזון מבצעים את פעולת החיטוי בערך ב-30 שניות. לשם ההשוואה, חיטוי בכלור או באקונומיקה דורש בין 5 ל-12 דקות של מגע ישיר (ללא ניגוב), חיטוי במגבונים או אלכוהול דורש בין 2 ל-5 דקות זמן מגע על מנת לבצע פעולה יעילה שבאמת תנקה ותחטא מחיידקים.

MyCleanBit. צילום צחי הופמן
MyCleanBit. צילום צחי הופמן

האתגר הגדול מבחינת CleanBit היא לשכנע את הצרכנים שהמוצר אכן מצליח לחטא את השטח. השימוש במוצר דורש מילוי מים בחלק התחתון שלו, כאשר לחיצה קלה על כפתור ההפעלה, תבצע התזה של המים על השטח המבוקש. המשתמש לא רואה את הפעולה הפנימית המתרחשת בתוך המוצר (יש צורך להטעין את המכשיר בכל תקופה מסוימת, אני לא הצלחתי לסיים את הסוללה בתקופת השימוש שלי). כמו כן, המים אותם מתיזים על פני השטח, הם לא בעלי ריח והם לא נותנים תחושה שהמקום אכן עבר חיטוי.

המוצר מאפשר לחטא כל דבר, החל מידית הדלת, השירותים, שולחנות ואפילו את הסמארטפון. מעבר לניגוב המים שנשארו על גבי המשטח, אין צורך בשום פעולה נוספת. את המכשיר עצמו צריך לרוקן מידי יום מהמים שנשארו בו.

בדיקות

כמובן שהסקפטיות חוגגת במוצר מהסוג הזה, CleanBit העבירו לי אישור של “מכון התקנים הישראלי”, שאכן הוא בטוח לשימוש (לא בדיקה של החיטוי עצמו) ועוד מחקר של “מכון למיקרוביולוגיה של מזון ומוצרי צריכה” שבא לבדוק שאכן המוצר מקיים את מה שהוא מבטיח. בבדיקה הזאת החשיפה הייתה בין דקה בודדת ל-5 דקות והתוצאות היו מוצלחות בחיטוי של חיידקים כמו E Coli וסלמונלה.

מחיר: 1,400 שקל

בשורה התחתונה, MyCleanBit הוא לא מוצר זול, מדובר במכשיר שעולה 1,400 שקל. ניתן לחטא איתו משטחים שונים בכל מקום ואפילו לקחת אותו לבתי מלון או לפיקניק כאשר רוצים להיות בטוחים שנוגעים בדברים ללא חיידקים. הוא פשוט מאוד לשימוש, דורש רק מילוי של מים רגילים והטענה שלו מתרחשת לעיתים רחוקות.

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

לא כדאי לפספס גם…

סקירה: דייסון v11 absolute extra – עוצמת שאיבה חזקה עם החלפת סוללה

סקירה: H6 – שואב האבק האלחוטי הידני הראשון והמוצלח של roborock

לשיאומי יש שואב-מנגב רטוב חדש – Mi Vacuum Cleaner G10

השאר תגובה

%d