בריאות

סקירה: Vootto Classic – מסנן ומפזר אוויר אישי

ה-Vootto Classic הוא פיתוח ישראלי למסנן אוויר אישי אותו ממקמים על שולחן העבודה או ברכב. הוא גם כולל מפזר אוויר במספר ריחות, שעוזר לשמור על המכונית עם ריח טוב יותר

מאז מגפת הקורונה, מסנני אוויר הפכו לפופולאריים יותר בבתים בישראל, כאשר יצרניות כמו דייסון, סנסיבו או שיאומי מציעות מוצרים שונים לקהל הפרטי. המוצרים הללו בדרך כלל מתוכננים כמכשירים מאסיביים אותם ממקמים באחד מחדרי הבית, כאשר הם לא נותנים פתרון אישי ונייד. חברת Vootto הישראלית  (לשעבר Wise Smoker) השיקה באמצע 2019 מסנן אוויר אישי לרכב אשר היה מיועד בעיקר לאנשים המעשנים בזמן הנסיעה, המוצר הזה הוביל אותה לפתח מוצר דומה, אבל מתקדם יותר שנקרא Vootto Classic. זהו מסנן אוויר אישי, המיועד לשימוש על שולחן העבודה או ברכב, לצד פיזור ריח אוויר נעים.

Vootto Classic. צילום יח״צ
Vootto Classic. צילום יח״צ

ה-Vootto מיועד לסנן ניחוחות מזון וריח לא נעימים, גזים רעילים, עשן סיגריות, אבק וכן אלרגנים, וירוסים וחיידקים. ב-Vootto  אומרים שהטכנולוגיה המשולבת במכשיר יודעת ללכוד ולהשמיד 99.97% מהחיידקים והווירוסים. הוא מבצע את הסינון באמצעות פילטר לו החברה קוראת Active Shield הכולל ציפוי אנטיויראלי, פילטר HEPA H13, פילטר פחם פעיל ופילטר טבעי נוגד ריח.

המכשיר עצמו בנוי כמו קפסולה או בקבוק שתייה רב פעמי, העיצוב הזה תוכנן במטרה שה-Vootto יאוחסן במחזיק הכוסות ברכב. מלבד זה, ניתן למקם אותו ללא בעיה על השולחן במשרד, כאשר הוא כולל כמובן חיבור לחשמל. הערכה כוללת שנאי חשמל ביתי ועוד מתאם חשמל למצת של הרכב.

Vootto Classic. צילום צחי הופמן
Vootto Classic. צילום צחי הופמן

Vootto Classic: סינון אוויר במספר דרגות

ה-Vootto נפתח מהחלק העליון שלו בתנועה סיבובית, כך ניתן להכניס את מסנן האוויר ואת קפסולות הריח. יש לו כפתור הפעלה עליו צריך ללחוץ מספר שניות וטבעת גדולה המקיפה אותו, זאת מאפשרת כיוונון דרגת ההפעלה של המכשיר. יש לו 7 דרגות עבור הסינון ופיזור הריח, כאשר עד עוצמה 3 רעש האוורור נסבל, מעבר לזה, הרעש כבר מרגיז ומפריע. ל-Vootto אין צג קטן המאפשר לדעת את דרגת ההפעלה שלו, אבל ניתן להבין אותה כאשר התאורה נכבית לרגע במעבר בין העוצמות.

המסנן עצמו הוא חלק מתכלה, אותו צריך להחליף בכל 3,000 שעות (קצת יותר מ-4 חודשים, אבל הוא יחזיק לכם יותר זמן, כי כנראה שלא תשתמשו בו 24 שעות בכל יום). ה-Vootto יסמן לכם על הצורך בהחלפה, באמצעות חיווי התאורה הלבנה שתתחלף לאדום.

מעבר לסינון האוויר, ה-Vootto גם מפזר ריח נעים של לבנדר, וניל או ריח רכב חדש. הוא עושה את זה באמצעות קפסולה אותה ממקמים גם בתוך המכשיר. ניתן לקבוע את עוצמת פיזור הריח בהתאם לעוצמת הפעלת סינון האוויר. כל קפסולת ריח מחזיקה בין חודש לחודשיים, כאשר עלות ערכה של 3 קפסולות עומדת על 150 שקל.

מבחינת חוויית השימוש שלי, בשימוש של ה-Vootto על שולחן העבודה ויתרתי על קפסולת הריח, כי היא הייתה חזקה והפריעה לי, אבל באוטו היא התאימה יותר. ניתן לנייד בקלות את ה-Vootto בין הרכב לבית, אבל בסופו של דבר בוחרים מקום אחד להשאיר אותו. מכיוון שה-Vootto מתחבר לשקע המצית ברכב, הוא גם מתחיל לעבוד אוטומטית כאשר מתניעים את הרכב, כך שאין צורך להתעסק איתו מעבר לשימוש הראשוני.

מחיר: 490 שקל (יבואן רשמי Unico)

בשורה התחתונה, ה-Vootto Classic הוא מוצר מעניין ורעיון טוב לסינון האוויר בסביבת הרכב או שולחן העבודה, כאשר לכך גם מתווסף ריח אוויר טוב, אבל הרעש שלו והמחיר הן נקודות חשובות לשים לב אליהן.

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

לא כדאי לפספס גם…

3 תגובות

  1. מוצר יקר ושירות גרוע. החברה מתנערים מכל רצון למימוש האחריות לאחר שראש המכשיר נשבר (פלסטיק זול) מנפילה קטנה.
    בנוסף הם “מחייבים” אותך לקנות מהם את החבילה של הפילטרים שזה 150 שקל לחצי שנה, כי אין תחליפים אחרים ואחרת המכשיר פשוט יפסיק לעבוד. בקיצור, תעשו את החשבון לבד. המתחרים מחול עדיפים משמעותית מכל הבחינות.

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: