חדשות

בדרך לישראל, ה-FDA אישר זיהוי הפרעות קצב לב בשעוני סמסונג

סמסונג מוסיפה יכולת זיהוי הפרעות בקצב הלב בדגמי ה-Galaxy Watch, החברה כבר עובדת על קבלת אישור ממשרד הבריאות בארץ

סמסונג הודיעה השבוע על תכונה שרבים חיכו שתגיע לשעונים של החברה – זיהוי הפרעות בקצב לב. מדובר ביכולת שתתווסף לתכונות אחרות בדגמי ה-Galaxy Watch, כמו: בדיקת אק״ג, לחץ דם ודופק גבוה או נמוך. סמסונג קיבלה את אישור מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) להפעלת השירות, כך שהשעונים ידעו לזהות פרפור פרוזדורים (AFiB) ישירות מפרק כף היד.

סמסונג זיהוי הפרעות קצב לב. צילום יח״צ
סמסונג זיהוי הפרעות קצב לב. צילום יח״צ

הבשורה המשמחת, שאומנם התכונה הזאת קיבלה אישור בארה״ב, אבל בסמסונג ישראל כבר עובדים על אישור שלה ממשרד הבריאות בארץ. היכולת החדשה תעבוד ברקע בזמן השימוש בשעון, מבלי שהמשתמש יצטרך לבצע את הבדיקה בצורה יזומה, דבר שמשפר משמעותית את היכולת של השעון לזהות הפרעות בקצב הלב. במקרה שהשעון מזהה מדידות עם תוצאות של אי סדירות בקצב הלב, הוא מציע למשתמש לבצע בדיקת אק״ג באמצעות השעון עבור מדידה מדויקת יותר.        

זיהוי הפרעות בקצב הלב נחשבת לבדיקה חשובה מאוד, כי היא יכולה לזהות סיכון לשבץ מוחי ואי ספיקת לב, כאשר חלק מהמקרים האלו מתרחשים בצורה שקטה, מבלי שהאנשים הסובלים אותם מודעים לסיכון שלהם.

כבר היום אפל מציעה זיהוי הפרעות קצב לב בשעונים שלה, כולל אפשרות למדידת פעימות הלב ברקע וללא צורך בבדיקה יזומה על-ידי המשתמש.

היכולת החדשה תגיע לדגמי ה-Galaxy Watch שיוכרזו בחודשים הקרובים.

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

לא כדאי לפספס גם…

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: